Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ürün Tanımı Nedir?

Sektörel Rehber

Yeni Üye
Katılım
15 Temmuz 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.sektorel.online
Ürün, satılan bir şeydir. Bir ürün, hizmet veya ürün olabilir. Fiziksel veya sanal formda olabilir. Her ürün bir maliyetle yapılır ve her biri bir fiyatla satılır. Alınabilecek fiyat pazara, kaliteye, pazarlamaya ve hedeflenen segmente bağlıdır. Her ürünün değiştirilmesi gereken bir faydalı ömrü ve ardından yeniden icat edilmesi gereken bir yaşam döngüsü vardır.

Ürün Açıklaması Nedir?​

Başka bir deyişle, bir marka yenilenebilir, yeniden piyasaya sürülebilir veya segmentlere ve zamanlara daha uygun hale getirmek için genişletilebilir ve çoğu zaman ürünü hemen hemen aynı tutar. Açıklama: Bir ürün alakalı olmalıdır: Kullanıcılar ürünü hemen kullanmalıdır. Bir ürün, yapması gerekeni işlevsel olarak yapabilmeli ve kaliteli bir şekilde yapabilmelidir. Bir ürünün iletilmesi gerekir.

Kullanıcılar ve potansiyel kullanıcılar, onu neden kullanmaları gerektiğini, ondan ne gibi faydalar elde edebileceklerini ve hayatlarında ne gibi bir fark yarattığını bilmelidir. Reklam, 'marka bilinci oluşturma' bunu en iyi şekilde yapar. Bir ürünün bir isme ihtiyacı vardır: İnsanların hatırladığı ve ilgili olduğu bir isim. İsmi olan bir ürün marka olur. Ürün ve isim karmaşasından kurtulmaya yardımcı olur. Bir ürün uyarlanabilir olmalıdır. Trendler, zamanlar ve segmentlerdeki değişikliklerle ürün, kendisini daha alakalı hale getirmek ve gelir akışını sürdürmek için uyum sağlamaya kendini borçludur.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst