Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Minimalizm Kavramı Nedir?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Minimalist yaşam anlayışı, insan hayatındaki tüm maddi ve manevi unsurların kişisel ve zorunlu ihtiyaçlara göre minimumda tutulmasını sağlar. Artan hareket özgürlüğü; Yaşam kalitesini ve yaşam konforunu artırmak için tüm nesne ve varlıklardan soyutlanma yolunu benimseyen bir yaşam biçimidir.

Minimalizm kavramının çok eski bir tarihi vardır. İnsan hayatında çok sayıda varlığın artması mutluluk yerine kaos getirir. Parayla olan ilişki ne kadar az olursa, mutluluk ve yaşam standardının o kadar yüksek olduğunu savunuyor. Bu konuda açılan Youtube kanalları ve bloglar Minimalizm hakkında detaylı bilgi vermekte ve Minimalist yaşam tarzını benimsemek isteyen bireylere rehberlik etmektedir.

Yaşam Tarzı Minimalizm Nedir?​


Minimalizm kavramından hareketle oluşturulması gereken kavramlardan biri de kişisel gelişimdir. Kişisel gelişim teknikleri, bireylerin bedenleri; Yeni özellikler eklemelerine ve kültürel düzeyde daha iyi olmalarına yardımcı olur. Kişisel gelişime dayalı bir birey; İnsanların eşyalardan çok kendileriyle mutlu olabileceklerinin, paranın değersiz ve varlıkların geçici olduğunun bilinciyle hayatına devam eder. Bu sayede kendini toparlama ile mutlu olabilen bireyler hem kendi sağlıkları için hem de toplum sağlığı için fayda sağlar. Minimalizm ve kişisel gelişim kavramları, yenilikçi bir yaşam tarzını destekleyen temelde birbirine bağlı kavramlardır. İnsanları özgüvenli, sağlıklı, mutlu bir yaşam sürmeye yönlendirir.
 
Son düzenleme:
Üst