Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalitesiz Web Sitesi İçeriği Nasıl Düzeltilir?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Bozuk yazi


Kalitesiz web sitesi içeriği, kullanıcıların beklentilerini karşılamayan, eksik veya yanlış bilgiler içeren veya anlaşılması güç içeriklerdir. Bu tür içerikler kullanıcıların güvenini kaybetmesine ve siteye geri dönmemesine neden olabilir. Kalitesiz içeriklerin sebepleri çok çeşitli olabilmekte ve bu sebeplere göre çözümler farklılık gösterebilmektedir. Örneğin bir site yöneticisinin doğru düzgün araştırmadan ve düşünmeden yazdığı içerikler zararlıdır. Bu durumda site yöneticisi içeriği doğru araştırma ve düşünme ile yazmalıdır.

Kalitesiz Web Sitesi İçeriği​

Site tarafından kullanılan bir çeviri programının arızalanması: Site içeriği başka bir dilden çevrilmişse ve bu çeviriler hatalıysa, bu durum içeriğin kalitesiz olmasına neden olabilir. Bu durumda çevirilerin doğruluğunun kontrol edilmesi ve gerekirse düzeltilmesi gerekmektedir.

Web sitesinin yöneticisi içeriği kopyaladı: Bir web sitesinin yöneticisi başka bir kaynaktan alıntı yaptıysa ve bu alıntı doğru şekilde aktarılmamışsa, bu durum içeriğin kalitesiz olmasına neden olabilir. Bu durumda, alıntılar uygun atıf ile kullanılmalıdır. Kalitesiz site içeriklerinin önüne geçmek için site yöneticisi tarafından düzgün araştırılmış ve üzerinde düşünülmüş içerikler yazmak, çevirilerin doğruluğunu kontrol etmek ve doğru alıntılarla alıntılar kullanmak gerekir. İçeriğin site yöneticisi tarafından sürekli güncellenmesi ve yenilenmesi de önemlidir. Bir web sitesindeki metin bozuk veya düzensiz görünüyorsa, bu genellikle site yöneticisinin bir sorunu olduğu anlamına gelebilir. Bu sorunların nedenleri çeşitli olabileceği gibi bu sorunların nasıl çözüleceği de bu nedenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bir web sitesindeki metnin bozuk görünmesinin nedenleri arasında şunlar sayılabilir:

Web sitesi tarafından kullanılan bir tarayıcının arızalanması: Bir web sitesi tarayıcıda düzgün görüntülenmiyorsa, bu genellikle tarayıcının arızalı olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda tarayıcınızı güncelleyerek veya farklı bir tarayıcı kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Web sitesi yöneticisinin yanlış kodlaması: Bir web sitesi yöneticisinin yanlış kodlama yapması, web sitesinde görüntülenen metnin bozuk görünmesine neden olabilir. Bu durumda, web sitesinin yöneticisine ulaşıp sorunu bildirirseniz, o sorunu çözecektir.

Web sitesinin yöneticisi metinleri doğru şekilde düzenlemiyor: Bir web sitesindeki metinler düzensiz görünüyorsa, bu, web sitesinin yöneticisinin metinleri doğru şekilde düzenlemediği anlamına gelebilir. Bu durumda, sitenin yöneticisine ulaşıp sorunu bildirirseniz, metinleri düzenleyecektir. Bu sebeplerden dolayı bir web sitesindeki yazıların bozuk veya düzensiz görünmesi sorununu çözmek için öncelikle sorunun sebebine bakmak ve ortadan kaldırmak gerekir. Bu genellikle sorunu bildirmek ve düzeltmek için web sitesinin yöneticisine ulaşarak mümkündür.

Mesleki bilgiler içeren zengin konuların yer aldığı makale alanında ticaret veya işletme açısından önemli ve zengin içerikler paylaşılacaktır. Ticaretin gelişmesi için çok çalışıyoruz. Bu yüzden müşterilere ulaşmak ve yeni bir müşteri tabanı oluşturmak için hemen bir web sitesi kurduk. Değil mi? Kurduğunuz bu sitenin sizi hayal kırıklığına uğratacağını hiç düşündünüz mü? Sizlerin sıkılmasın diye bu konuyu hazırlamaya karar verdik. Müşteri tabanına hitap eden İş makalelerine dikkat edin. Önemli açıklamalar içeren bir yazı hazırlıyoruz. Bu makale, metin kalitesini nasıl iyileştirebileceğiniz sorusuna cevap verecektir.
 
Son düzenleme:
Üst