Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Backlink Nedir ve Nasıl Alınır?

Web Desing

Web Sitesi Reklamı
Katılım
3 Temmuz 2019
Mesajlar
5
Tepkime puanı
7
Puanları
3
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.weblink.web.tr
Backlink


Bir web sitesi, yüksek değerli geri bağlantılar olmadan sağlıklı bir hayat yaşayamaz. Türkçede geri dönüş anlamında kullanılan backlink nedir, nasıl backlink alınır? Herhangi bir web sitesinden başka bir web sitesine bağlantı anlamına gelir. Diğer bir deyişle tutunmak diyebiliriz. Ayrıca, alakalı bağlantılar almak çok önemlidir. Forumlardaki sözde tanıtım makaleleri yardımcı olmuyor. Web sitenizi bundan koruyun. Örneğin; Süt ve süt ürünleri üreten bir firma var ve bu firmaya ait bir internet sitesi var. Ayrıca kahvaltı salonu da işletiyorsunuz. Kahvaltı salonu için bir web sayfası var. Süt ürünleri web sayfasında kahvaltı kelimesinin geçtiği bir içerik bulunmaktadır. Bu noktada hem kahvaltı salonunun reklamını yapan hem de ziyaretçileri bilgilendiren kahvaltı kelimesine bağlantı verilmektedir. Elbette bu işleme backlink denir. Bu nedenle dönüş bağlantısı son derece önemlidir. Düzenli ve disiplinli sitelerden gelen bağlantılar çok faydalıdır.

Backlink Nasıl Alınır?

Şimdi backlink nedir ve nasıl alınır ona bakalım. Link almanın en sağlıklı yolu sitedeki yazının özgünlüğüne bağlıdır. Google'ın link verirken dikkat ettiği en önemli şey özgünlüktür. Bu nedenle, doğal olarak alınmalıdır. Ama ne yazık ki Türkiye'de çok az site bundan yararlanabiliyor çünkü link verme veya alma işi doğru algılanmıyor. Bağlantı almak için önce bir web sitesi tasarlarsınız. Belli bir süre sitenin gelişmesini bekliyorsunuz ve özgün ve seo uyumlu makaleler yazarak siteyi geliştiriyorsunuz. Bu orijinal içerik, zamanla sayfanın doğal olarak bağlantı çekmesini sağlayacaktır. Ziyaretçisi olmayan siteden alınacak backlink zamanla sitenin değerini düşürür hatta banlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bu konuda siteye zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

Backlink alacağım diyenlere bir öneride bulunalım. Bahsettiğimiz gibi ziyaretçi alan bir siteden Back-Link almanız gerekmektedir. Bu, trafiği yüksek bir blog, "eğitim" ile biten bir eğitim portalı, bir haber sitesi veya bir reklam sayfası olabilir. Yani burada önemli olan kaliteli bir tutuş elde etmektir. Aynı anda yüzlerce bağlantı alabilirsiniz, buna çok sevinmeyin. Çünkü siteniz için iyi olmayacaktır. Kısaca "küçük ve öz olsun" mantığıyla hareket ederek en kaliteli siteden alacağınız link ile bu değeri daha iyi yükseltebilirsiniz. Bağlantıların çoğundan kaçının.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst