Backlink nedir ve nasıl alınır?

#1
Web siteleri backlink almadan hayatını sağlıklı sürdüremez. Türkçe; Geri Dönüş anlamında kullanılan backlink nedir backlink nasıl alınır? Herhangi-bir-siteden başka bir siteye verilen bağlantı linki demektir. Bir başka deyimle tutunma diyebiliriz. Ayrıca alakalı bağlantılar almak oldukça önemlidir.

Backlink nedir? Anlaşılır olması açısından bir örnekle açıklayalım.

Örneğin; süt ve süt ürünleri üreten bir firmanız ve firmanıza ait bir de web sayfası var. Bunun yanında bir de kahvaltı salonu işletmeciliği yapıyorsunuz. Kahvaltı salonunuzun da bir web sayfası var.

Süt ürünlerine ilişkin web sayfanızda kahvaltı kelimesinin geçtiği bir içerik bulunuyor, tam da bu nokta da kahvaltı kelimesine bir link veriliyor ve bu link sayesinde kahvaltı salonunun hem reklamı yapılıyor hem de ziyaretçilere bilgi verilmiş oluyor. Tabi bu işlemin adı da baclink oluyor.

Geri dönüş bağlantıları bu yüzden son derece önemlidir.

backlink.png


Backlink Nasıl Alınır ?

Backlink nedir ve nasıl alınırdan önce şunun altını çizelim, back link almanın en sağlıklı yolu tam olarak web sitesindeki içeriklerin özgünlüğüne bağlıdır. Googlenin back link vermede en çok dikkat ettiği şey özgünlüktür. Yani bunu doğal yollardan almak gerekiyor. Ama ne yazık ki Türkiye’de back link alıp verme işlemi doğru algılanmadığından çok az site bundan yararlanabiliyor.

Backlink almak için öncelikle bir web sayfası tasarlıyorsunuz, belli bir süre sitenin gelişmesini bekleyerek içeriğini özgün ve seo uyumlu içerik yazarak dolduruyorsunuz. Bu özgün içerikler zamanla sayfanızın doğal yollardan back link çekmesini sağlayacaktır. Veya bu kadar uğraşamam diyorsanız, diğer sitelerin kapısını çalarak parayla satılan back-link bulup sayfanıza link vereceksiniz.

Ancak buda hit sayfalardan alacağınız back-link’ler ile işe yarar bir faaliyet olacaktır. Zira, çöp diye tabir ettiğimiz web sitelerinden alınacak back-link’ler zamanla sitenin değerini düşürecek hatta banlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Sitenize zarar vermemek için dikkat etmeniz gerekmektedir.

Satın alarak back-link alacağım diyenlere bir öneride bulunalım.

Belirttiğimiz gibi ziyaretçi alan web site veya sayfalardan Back-Link almanız gerekmektedir.

Bu ziyaretçi trafiği yüksek bir blog olabilir, sonu “edu” ile biten bir eğitim portalı veya haber sitesi yada bir ilan sayfası olabilir. Yani burada önemli olan kaliteli tutunma elde etmektir. Bir anda sayfanıza yüzlerce link alabilirsiniz bu duruma hemen sevinmeyin çünkü siteniz için iyi olmayacaktır. Kısaca “az ve öz olsun” mantığıyla hareket ederek en kaliteli sitelerden link çekerek sayfanızın değerini arttırabilirsiniz.

Web sitenizi tanıtmak ve backlink almak için BURAYA tıklayın
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam Alanı

Makale Paylaşım

Forum makalesi eklentilerine link dışında isim adres telefon numarası kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
266
Mesajlar
280
Kullanıcılar
63
Son üye
emirasaf
Üst