Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark
Şık ve Modern Perdeler
Forum Yöneticisi

Şık ve Modern Perdeler

Pencerede kullanılan perde kumaştan üretilmiştir. Pencereye dikey olarak asılarak kullanılır ve içerinin görülmesini engelleyen bir eşyadır.
Perdeler genel olarak kategorilere ayrıldığında mekanik perdeler, kumaş perdeler ve tül perdeler olmak üzere üç kısma ayrılabilir. Mekanik perdeler de kendi aralarında ayrılmaktadır. Bunlar stor perde, zebra perde, panjur ve dikey perdedir. Kalın perdeler ısı, ışık ve ses yalıtımı gibi fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra dekorasyonda da önemli bir unsur oluşturmaktadır. Günümüzde bu perdeler dekoratif unsur olarak kullanılmaktadır.
 
Son düzenleme:
Stor perde: Kumaşın rulo etrafına sarılması prensibi ile çalışan perde sistemidir. Yukarı veya aşağı konumlandırılabilir. Türkiye'de en çok tercih edilen perde sistemidir. Motorlu sistemler geniş alanlarda kullanılabilir. Stor perdeler normal perdelere göre daha çok tercih edilmektedir.
 
Son düzenleme:
Tül Perde: Nüfusun artması ile birlikte mimari yapı gereği güneş ışığından yararlanma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Kalın perdenin yanı sıra tül perde kullanımı gündeme gelmiştir. Günümüzde renk, iplik kalınlığı ve dokusu ile oynanarak çok çeşitli tül perdeler üretilmektedir.
 
Son düzenleme:

Medya Bilgileri

Kategori
Alışveriş
Ekleyen
Forum Yöneticisi
Ekleme Tarihi
Görüntüleme
843
Yorum Sayısı
3
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

Resim Meta Verileri

Dosya adı
modern-perdeler.jpg
Dosya boyutu
67.8 KB
Boyutlar
1200px x 630px

Bu Medyayı Paylaş

Üst