Şık ve Modern Perdeler
Pencerede kullanılan perde kumaştan üretilir. Pencereye dikey vaziyette asılarak kullanılır ve iç mekanın görünmesini engelleyen bir eşyadır.
Perdeler genel olarak kategorilere ayrıldığında: Mekanik perde, kumaş perde ve tül perde olmak üzere üç kısma ayrılabilir. Mekanik perdeler kendi aralarında da ayrılırlar. Bunlar stor, zebra, jaluzi ve dikey perdelerdir. Kalın perdeler mekânda ısı, ışık ve ses yalıtımı gibi işlevsel özelliklerinin yanı sıra dekorasyonda önemli unsuru oluşturmaktadırlar. Bugün bu perdeler, dekoratif birer unsur olarak kullanılmaktadır.
 
Son düzenleme:
Stor perde: Kumaşın rulo etrafında sarmalanması prensibiyle çalışan bir perde sistemidir. Yukarı veya aşağı konumlandırılabilir. Türkiye'de en çok tercih edilen perde sistemidir. Geniş alanlarda motorlu sistemler kullanılabilir. Stor perde normal perde yerine daha çok tercih edilir.
 
Son düzenleme:
Tül Perde: Nüfusun artması ile birlikte mimari yapılaşmaya bağlı olarak güneş ışığından faydalanma ihtiyacı doğmuştur. Kalın perdenin yanında ise tül perdelerin kullanımını gündeme getirmiştir. Günümüzde renk, iplik kalınlığı ve doku ile oynayarak çok çeşitli tül perdeler üretilmektedir.
 
Son düzenleme:

Medya Bilgileri

Kategori
Alışveriş
Ekleyen
Buraya Bakınız
Eklenme Tarihi
Görüntülenme Sayısı
515
Yorum Sayısı
3
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

Meta Verileri

Dosya adı
modern-perdeler.jpg
Dosya Boyutu
67.8 KB
Boyutlar
1200px x 630px

Bu Medyayı Paylaşın

Üst