Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Web Design Nedir?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Web tasarımı, internetteki kullanıcılarla etkileşim kurmak için web siteleri oluşturma sürecini ifade eder. Web tasarımı, estetik ve kullanılabilirlik ilkelerini birleştirerek bir web sitesinin görünümünü, düzenini, içeriğini ve işlevselliğini planlama ve tasarlama sürecidir. Bu süreç, renk paletleri, tipografi, görseller, kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi gibi unsurları içerir. Amacı, web sitesinin hedef kitlesi ile etkileşime girmesini sağlamak, marka imajını yansıtmak, kullanıcıları bilgilendirmek ve kolaylıklar sağlamaktır. Web tasarımı, görsel çekicilik, işlevsellik ve kullanılabilirliği dengeleyerek etkileyici ve kullanıcı dostu web siteleri oluşturmayı amaçlar.

Kişi veya kurumların tanıtımını yapmak için yapılan tasarımlar internet tarayıcılarında görüntülenmek üzere özel olarak hazırlanır. Klasik grafik tasarım çalışmalarının aksine, tarayıcı tarafından okunabilir HTML'ye çevrilmesine Web tasarımı denir. Markanıza özel arayüz tasarımı, kullanıcı dostu yapı ve arama motorları için optimizasyon, işletmenizin kapılarını dünyaya açıyor.

Modern Web Design Nedir?

Web tasarım, kurumlar ve bireyler için birincil ve resmi bilgi kanalı olmuştur. İnternet hızının artmasıyla birlikte mesele sadece metin içeriği değil; zengin medya deneyimi (Rich Media Uygulamaları), videolar ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları tüketicilere ulaştırmak daha kolay hale geldi. Böylece pek çok kişi evinden çıkmadan dilediği zaman web sayfalarından bilgi alabilmektedir. Tüketici tarafındaki bu devrime ZMOT (Zero Moment of Truth) adı verilir.

Bu nedenle kurumlar internette en iyi ve etkin şekilde var olabilmek için web tasarım yatırımlarını artırmışlardır. Web sitesi yapımı çok kısa sürede ve uygun maliyetlerle yapılabileceği gibi uzun uğraşlar, uzun zaman ve yüksek maliyetlerle de yapılabilir. Her şey işletmenin ona verdiği değerle ilgili. Örneğin hazır temalar üzerine bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız 100 USD'nin altında bir tema ücreti ve bu temanın uygulanması ile sınırlı çok küçük bir bütçe ile web sitesi yapılabilir. Ancak özgün tasarım ve kaliteli kod yapısı ile oluşturmak istiyorsanız uzun bir sürece ve maliyete katlanmak zorundasınız.
 
Son düzenleme:
Üst