Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Web Sitemi Nasıl Tanıtırım?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Web site tanitimi


Web sitenizi tanıtmanın amacı, daha fazla kişinin sitenizi görmesini ve ziyaret etmesini sağlamaktır. Bu, daha fazla müşteri edinme, daha fazla satış yapma, daha fazla trafik çekme veya sitenizin amacına uygun diğer hedeflere ulaşma şansınızı artırır. Web sitenizi tanıtmak ayrıca daha fazla insanı site hakkında bilgilendirerek güvenilirliğini ve değerini artırır. Bu, ziyaretçilerin sitenizi seçme olasılığını ve başarısını artırır. Web sitesinin tanıtımı, hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıran, değerini ve güvenilirliğini artıran önemli bir faaliyettir. Bir web sitesini tanıtmanın birkaç farklı yolunu düşünebilirsiniz. Web sitenizi insanların görebileceği bir yerde paylaşmak için sosyal medya platformlarını kullanabilirsiniz. Örneğin Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn gibi platformları kullanarak tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıca blog yazıları yazabilir ve diğer platformlarda paylaşabilirsiniz. Bu sayede site hakkında daha fazla bilgi verebilir, ziyaretçi çekebilir veya daha fazla kişiyi bilgilendirerek dikkat çekebilirsiniz. Siz de iş ortaklıkları kurarak tanıtım yapabilirsiniz. Örneğin bir internet sitesi ile anlaşarak benzer konularda ortak bir yazı dizisi oluşturabilir ve bu yazıları her iki internet sitesinde de paylaşabilirsiniz. Böylece daha fazla kişiye görünür hale getirebilirsiniz. Bu öneriler yalnızca birkaç örnektir ve bunları tanıtmanın daha fazla yolu vardır. Önemli olan web sitenizi insanların görebileceği bir yerde paylaşmak ve dikkat çekmek için çaba sarf etmektir.

Web Sitesi Tanıtımı Neden Önemlidir?​

Web tasarım, grafik tasarım alanı ile yakından ilgili bir konu olarak değerlendirilebilir. Ancak ayrı bir dal olarak tasarım çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Klasik bir grafik tasarımcı web tasarım alanında çalışmaya başladığında tasarım anlayışının yetersiz olduğunu kısa sürede anlayacaktır. Ayrıca bu iş için tecrübe gerektiğini anlaması da zor olmayacaktır. Bu yüzden web tasarımında başarılı olmak derin bir plan gerektirir. Bu enerji geliştirme planının adı iş ağı olmalıdır. Günümüzde üzerinde çalışılan web tasarımı, sanatsal bir çalışma olmaktan tamamen sıyrılmıştır. Kullanıcıyı yormadan kolay gezinme için minimalist tasarım ve kullanıcı dostu web sitesi sadeleştirmeyi seçmiştir. Henüz bir standardı olmamakla birlikte kendi kurallarını içermektedir. Bir web sitesinin başarısı için çok dikkatli bir çalışma gereklidir. Sitenin amacı, kullanıcıya sağladığı avantaj ve içeriği hakkında özet bilgiler özenle hazırlanmalıdır. Sektörünüzle ilgili güçlü forum siteleri, web sitenizi tanıtmak için çok etkili kanallardır. Bu siteler aracılığıyla online olarak ilgili kategorilerde hedef kitlenize doğrudan ulaşabilirsiniz. İlk olarak, web sitenize fayda sağlayacak forumları belirleyin. Belirttiğiniz forumlar aracılığıyla sizinle alakalı kategorileri bulun. Buradaki insanlarla etkileşime geçin. Markanız hakkında yorum yapın ve markanızı tanıtmak için insanlara bağlantılar sunun. Böylece, forumlar aracılığıyla sitenize etkili trafik çekebilirsiniz. Web sitelerinin tanıtım yapabileceği ortamı ekleyeceğiz.

Web sitemin reklamı yapılmalı mı?​

Web sitenizin reklamını yapmak, daha fazla kişinin web sitenizi görmesine ve ziyaret etmesine yardımcı olabilir. Ancak reklamın yararları kadar bazı dezavantajları da vardır. Reklam vererek işletmenizi daha fazla kişiye tanıtabilir ve bilinirliğini artırabilirsiniz. Web siteniz bir e-ticaret sitesi ise daha fazla ürün satabilir ve reklam vererek işletmenizin karını artırabilirsiniz. Bununla birlikte, reklamın bazı dezavantajları da olabilir. Reklam maliyetli olabilir. Özellikle büyük ölçekte reklam vermek istiyorsanız yüksek maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, reklamlar insanları rahatsız edebilir. Bazı kişiler reklamları can sıkıcı bulabilir ve web sitenize gelmek istemeyebilir. Önceden belirlenmiş bir kitleye ulaşmak zor olabilir: Reklam verdiğinizde hedef kitlenizin tam olarak nerede olduğunu bilemezsiniz ve reklamlarınızın hedef kitleye ulaşması zor olabilir. Sonuç olarak, web sitenizin reklamını yapıp yapmamaya karar verirken hedeflerinizi ve maliyetlerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Hedeflerinize ulaşmak için reklamın gerekli olduğunu düşünüyorsanız ve maliyetleri karşılayabiliyorsanız, reklam vermeyi düşünebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst