Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Google Adsense Nedir?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Para kazanmanın, etkin yollarından biriside bloğunuzda, Google Adsense reklamları yayınlamaktır. Bu yöntem, İnternet'ten para kazanmanın, en iyi alternatif yoludur. AdSense ile başarılı olmak için ziyaretçileriniz ile alakalı, benzersiz içerikler ve harika bir, kullanıcı deneyimi sunan sayfalar oluşturmanız gerekir. AdSense’e başvurmadan önce sayfalarınızın, iyi durumda olduğundan emin olmak için aşağıdaki, ipuçlarına göz atmanızı öneririz. Sayfaları, özel kılan şey nedir?

Google adsense


Adsense Başvuru Öncesi, Nelere Dikkat Edilmelidir?


İnternet’te bu kadar çok site varken, sayfalarınızı benzersiz kılan şeyin ne olduğu hakkında kafa yormalısınız. Hedefiniz, kullanıcıların ilgisini canlı tutan ve onları daha fazla okumaya teşvik eden orijinal, alakalı içerikler oluşturmak olmalıdır. Sayfalarınızdaki öğeleri (metin, resimler vs), nasıl düzenlediğinizi düşünün. Sayfa düzeninizin, ilgi çekici göründüğünden ve ziyaretçilerin, aradıklarını kolayca bulabildiklerinden emin olun. Ziyaretçilerin, yorum girebilecekleri bir bölüm sunmak iyi fikirdir. Siteyi kullanan ve içeriği okuyan, kullanıcıların geri bildirimleri, siteniz büyürken iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Sayfalarda, kolay ve pratik şekilde gezinmek mümkün mü?

Gezinme çubuğu (veya menü çubuğu) sitenizin en önemli bileşenlerinden biridir. Erişilebilir ve kullanışlı bir gezinme çubuğu, iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanın, temel parçasıdır ve kullanıcıları içeriğiniz ile aktif bir şekilde etkileşim kurmaya teşvik eder. Gezinme çubuğunuzu oluştururken aşağıdakileri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun:

Hizalama – Tüm öğeler, doğru hizalanmış mı?
Okunabilirlik – Metin, kolay okunabiliyor mu?
İşlevsellik – Açılır listeler, düzgün çalışıyor mu?

Sayfalarınızda, benzersiz ve ilginç içerikler var mı?

Değerli ve orijinal içerik sunmak, güçlü ve sadık bir kullanıcı tabanı oluşturmak için elzemdir. Kullanıcılar içeriğinizi beğendiğinde, bu deneyimi başkalarıyla paylaşır ve böylece sitenizi büyütmenize yardımcı olurlar. Başka sitelerdeki, makaleler veya yerleşik videolar gibi dış kaynakları kullanırken, dikkatli olmanız gerekir. Konu, ister uzmanlık bilgileri, iyileştirme fikirleri ister incelemeler veya kişisel görüşleriniz olsun, kendi orijinal içeriğinizi sunmanız gerçekten önemlidir. Google reklamları, başka kaynaklardan alınmış veya telif hakkı ile korunan içerikler barındıran sitelere yerleştirilemez. Bu, ciddi bir politika ihlalidir ve reklamlarınızın, devre dışı bırakılmasına ya da hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.
 
Son düzenleme:
Üst