Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Google Adsense Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Günümüz teknolojisi ile para kazanmanın en iyi alternatif yolu olarak bilinen google adsense nedir ve ne işe yaradığını kısaca özetlemeye çalışalım. Adsense hesabınızı oluşturup sitenizi onaya göndermeden önce bazı kriterleri karşılamanız gerekiyor. Bu kriterleri tamamlamadan Adsense hesabınıza bir web sitesi ekleyip onaya sunmayın, aksi halde zaman kaybedebilirsiniz.

Google Adsense Başvuru Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?​

Google adsense ile başarılı olmak için sadece para kazanmaya odaklanmamış ziyaretçileriniz ile alakalı benzersiz içerikler ve harika deneyimler sunan sayfalar oluşturmanız gerekir. Google AdSense platformuna başvurmadan önce, sayfalarınızın iyi durumda olduğundan emin olmak için aşağıdaki ipuçlarına göz atmanızı öneririz. Google reklamları için sayfalarınızı özel kılan şey nedir?

İnternette bu kadar çok site varken, sitenizi neyin benzersiz kıldığını düşünmeniz gerekiyor. Google Adsense'de hedefiniz, ziyaretçilerin ilgisini çeken ve onları daha fazlasını okumaya teşvik eden özgün, alakalı içerik oluşturmak olmalıdır. Google adsense ile para kazanmak istiyorsanız, web sitenizdeki sayfalarınızdaki öğeleri (metin, resim vb.) nasıl düzenlediğinizi düşünün. Kullandığınız görsellerin metin düzeni ve düzeninin ilgi çekici göründüğünden ve ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulabileceklerinden emin olun. Web sitenize gelen ziyaretçilere yorum girebilecekleri bir bölüm sunmak iyi bir fikir olabilir. Sitenizi kullanan ve içeriği okuyan kullanıcılardan gelen geri bildirimler, sitenizi büyüdükçe geliştirmenize yardımcı olabilir. Web sitenizde pratik olarak gezinmek mümkün mü?

Gezinme çubuğu (veya menü çubuğu), sitenizin en önemli bileşenlerinden biridir. Erişilebilir ve kullanışlı bir gezinme çubuğu, iyi bir ziyaretçi deneyimi sağlamak için çok önemlidir ve ziyaretçileri içeriğinizle aktif olarak ilgilenmeye teşvik eder. Para kazanmak yerine web sitenizde doğru ve kaliteli bilgilere yer verirseniz daha başarılı olursunuz. Konuyla ilgili dijital pazarlama araştırması yapın. Gezinme çubuğunuzu oluştururken aşağıdakileri dikkate aldığınızdan emin olun:
  • Hizalama – Tüm öğeler doğru hizalanmış mı?
  • Okunabilirlik – Metin kolay okunabiliyor mu?
  • İşlevsellik – Açılır listeleriniz düzgün çalışıyor mu?

Sayfalarınızda benzersiz ve ilginç içerikler var mı?

Google Adsense ile Para Kazanma; Değerli ve orijinal içerik sunmak, güçlü ve sadık bir kullanıcı tabanı oluşturmak için çok önemlidir. Kullanıcılar içeriğinizi beğendiğinde, deneyimi başkalarıyla paylaşarak sitenizi büyütmenize yardımcı olurlar. Diğer sitelerden makaleler veya gömülü videolar gibi harici kaynakları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Uzman görüşleri, iyileştirme fikirleri, incelemeler veya kişisel görüşler olsun, kendi orijinal içeriğinizi göndermeniz gerçekten önemlidir.

Google reklamları, telif hakkıyla korunan içerik barındıran veya başka kaynaklardan alınan sitelere yerleştirilemez. Bu ciddi bir politika ihlalidir ve reklamlarınızın devre dışı bırakılmasına veya hesabınızın feshedilmesine neden olabilir. Konuyla ilgili detaylı bir hazırlık ile başlamanızı tavsiye ederiz.
 
Son düzenleme:
Üst