Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Haber'de

Yeni Üye
Katılım
18 Temmuz 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Türkiye
Web sitesi, çok iyi bir altyapıya sahip olmalıdır. Bildiğiniz gibi İnternet sitesi projesi yaptırmada ki en önemli kavram, arama motorlarında bulunabilirliği artırmaktır. Tasarlanan Web tasarım projesi, arama motorları tarafından bulunamıyor ise hiçbir anlamı yok demektir. Çünkü, beklentiniz müşteri bulmak ve var olan müşterilere ulaşım konusunda, birtakım kolaylıklar sağlamaktır. Bu durumda, birinci kriterin önemini tam olarak vurgulamış oluyor. Web sitesi hakkında, yapılan araştırmalara göre; İnternet kullanıcıları estetik açıdan sade tasarlanmış, konuya odaklanan, kolay anlaşılabilir ve rahat gezilebilir siteleri, çekici buldukları tespit edilmiştir. Bir sitenin hızlı yüklenmesi, platformların geçişinde iyi bir performans göstermesi kullanıcıların, önem verdikleri konu olarak öne çıkıyor.

Seo pazarlama


Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?


Web tasarım aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, görsel kullanım aşamasında olmasıdır. Yapılan araştırmalara göre bir web sayfasına girildiğinde, orada durup durulmayacağını ilk belirleyen etkenin, görsel kullanımı olduğunu ortaya koymuştur. Bazen, bir resim veya bir fotoğraf, birçok cümlenin anlatmak istediğini kısaca anlatır. Eğer, sitenizin sosyal medya alanında tanıtımını yapıyorsanız, görselleri kullanmanız size, artı bir puan kazandıracaktır.

Sosyal medya platformlarında, görsellik hızı daha akışkandır, bu görsellere daha çok ziyaretçi çekmeniz kaçınılmazdır. İnternet siteniz, dinamik olarak yeterli olsa bile görsel açıdan kendini anlatamaz. Etkili ve sade bir İnternet site tasarımı, karmakarışık ve dağınık sitelere göre birçok avantaj sağlıyor. Sitenin, ziyaretçileri tarafından kolay algılanması, mesajın alıcıya, en etkili ve kısa yoldan iletilmesi anlamına gelmektedir.

İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?


Bir projeyi, tasarlama ya da düzenlemeye başlamadan önce ilgili mesajı oluşturmanız gerekiyor. Burada, markanızın bilinirliğini kullanarak, belirli bir amaç çerçevesinde ilerleyebilirsiniz. Tasarımı yaparken atacağınız her adım, bu amaca hizmet edecek doğrultuda olmalıdır. Örneğin; web siteniz belirli bir ürünü vurgulayacak ise ziyaretçiler, ürün bilgi ve görüntüleri, kolayca bulabilmeli ve ürünü satın alabilmelidir. Ziyaretçinin, sitenizde istediği ürünü aramak zorunda kalması, amacınıza hizmet etmez. Bunlara, ek olarak İnternet sitesinin, daha hızlı açılması hedeflenmiş ise görsellik arka planda olabilir.

Ön planda, renkler ve stiller gösterilebilir. Görselliğin, daha az olması ve Flash gibi eklentilerin az kullanılması, web sitesinin daha hızlı açılmasını ve sade görünmesini sağlayacaktır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst