Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
Web siteniz için site içi/dışı seo uyumlu bir makale/yazı yazmayı veya yayınlamayı düşünüyorsanız önceden hazırlık yapmanız gerekir. Çünkü-bu-tür-makalelerde kelime, söz dizimi, başlık ve paragrafların önemi oldukça önemlidir. Unutmayın, makalenin okunabilir olması şartlı bir kuraldır.

Bir e-ticaret yada pazarlama web sitesi için bir seo makalesi yazma konusunda sizleri bilgilendirelim.
Bunlar makalenizde olması gereken ana öğelerdir:

  • Makalenin konusunda belirtilen makalenin tam metni
  • Makalenin orijinal görüntü ve videoları
  • Metin ne çok uzun ne de çok kısa olmalıdır.
  • Metin, konuyla ilgili tüm önemli bilgileri sunmalıdır.
  • Makale konuları farklıdır, bu nedenle makalenin konusunun sunumu da farklı olmalıdır.
Örneğin, "Mısır nasıl yetiştirilir" makalesi oldukça geniştir ve 15.000 karakterden az olamaz. Açıklanacak çok şey var - nereden satın alınacak ve doğru tohumların nasıl seçileceği, tarlanın nasıl çiftlikleneceği, mısırın nasıl sayılacağı, nasıl gübreleneceği, zararlılarla nasıl başa çıkılacağı vb.

Veya başka bir makale " Dijital para nasıl kazanılır? " bu durumda, metin boyutu en fazla 2.500 karakterdir, çünkü her şey oldukça basittir.

Makaleyi genişleten gereksiz boş kelimelerle makalelerin hacmini artırmaya gerek yoktur. Bu, okuyucunun makale için davranışsal metriklerini büyük ölçüde azaltır.

Kullanıcı makalenin anlamını olabildiğince çabuk anlaması gerekir yoksa okunmaz.

Bir makale çok küçük veya çok büyük olmamalıdır.

Sadece okuyucunun tüm cevapları kendileri alması için gerekenleri içermelidir. Okuyucu makalenizden yanıt almazsa, başka bir makalede aynı yanıtları aramaya devam eder.

Ve bunun makalenizin sıralaması üzerinde olumsuz bir etkisi olur.

Bir seo uyumlu makalede, her şey bir aceminin bile anlayacağı şekilde tanımlanması gerekir.
Buna ek olarak, makalede orijinal resimler ve videolar kullanılmalıdır.

Orijinal görüntüleri veya ekran görüntülerini neden kullanmalıyım?

Cevap oldukça basit. Bu resimler resim arama sonuçlarında görünecek ve bu resimlerden her birinde makalenize bir bağlantı olacaktır. Bu da sitenin organik dış faktörlerini artırır ve bu nedenle güvenilir bir web sitesi olarak konumunu arttırır. Orijinal bir fotoğraf çekmek oldukça kolaydır.

Telefonunuzu kullanarak yada ekran görüntüsü alarak kendiniz yapabilirsiniz.
SEO makaleleri için orijinal resim ve videolar yayınlayabilirsiniz.
Tipik olarak, bu, muhtemelen bazı yorumlar da dahil olmak üzere, makalenin tamamının yeniden anlatılmasını içerir. Video görüntüleri telefonda veya ekran görüntüsü alınarak da filme alınabilir.

Görüntülerin ve videonun kalitesi çok önemli değil, sadece gerçek anlamı önemlidir.
Genel olarak video çok önemlidir!

Seo uyumlu makaleyi okuyan bir kişinin hala soruları varsa, videoya bakmanın sorularına bazı cevaplar vermesi çok olasıdır. Ve genel olarak, okuyucu sayfayı ziyaret etmek için çok zaman harcayacaktır.

Videonun bir başka küçük artısı, bu videodan makalenize tıklama oranına ulaşarak ve artırarak Youtube kanalınızın PR yönleriyle artış gösterecektir.

En önemli faktör oransal yönleri, neyin gerekli ve neyin olmadığını anlamaktır. Makaleyle ilgili soruları doğru bir şekilde cevaplamanız ve özellikle makalenin içeriği hakkında konuşmanız yeterlidir.

Dahası, okuyucunun metinde belirtilen bazı şeyleri anlamayabileceğini anlamalısınız.

Örneğin, bazı roket teknolojilerinden bahsediyor olabilirsiniz.

Okuyucunun neyin ifade edildiğini anlayabilmesi için, bu teknoloji teklifinden hemen sonra, ilgili teknolojinin bir görüntüsünü tanıtmak gerekir.

Gereksiz kelimeler dahil edilmemelidir. Yalnızca makalenin konusuyla ilgili kelimeleri ekleyin. Genellikle, bir veya iki ekstra öneri okuyucu makalenizi okumayı bırakabilir.
 

Reklam Alanı

Makale Hakkında

Makale yayımlama esnasında link dışında, isim, adres ve telefon numarası gibi kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır. Lütfen kurallara uyunuz.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
281
Mesajlar
295
Kullanıcılar
65
Son üye
manba
Üst