Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Web sitesi için site içi veya site dışı, seo uyumlu bir makale yazmayı veya yayınlamayı planlıyorsanız, önceden kapsamlı bir hazırlık yapmanız gerekir. Çünkü bu tür makalelerde kelimelerin, söz dizimlerinin, başlıkların ve paragrafların önemi çok büyüktür. Unutmayın, makale okunabilirliği koşullu bir kuraldır. Bir e-ticaret veya pazarlama sitesi için seo makalesi yazma konusunda sizi bilgilendirelim.

Bunlar makalenizde olması gereken ana öğelerdir:
  • Makalenin konusunda belirtilen makalenin tam metni
  • Makalenin, orijinal görüntü ve videoları
  • Metin, ne çok uzun ne de çok kısa olmalıdır.
  • Metin, konuyla ilgili tüm önemli bilgileri sunmalıdır.
  • Makale konuları farklıdır, bu nedenle makalenin konusunun sunumu farklı olmalıdır.
Örneğin, "Mısır nasıl yetiştirilir" makalesi oldukça büyüktür ve 15.000 karakterden az olamaz. Açıklanacak çok şey var. Nereden alınır ve doğru tohumların nasıl seçileceği, tarlaya nasıl ekileceği, mısırın nasıl sayılacağı, nasıl gübreleneceği ve haşerelerle nasıl mücadele edileceği gibi pek çok detay var. Veya başka bir makale "Dijital para nasıl kazanılır" bu durumda, metin boyutu maksimum 2.500 karakterdir. Çünkü her şey oldukça basit. Makaleyi genişleten gereksiz boş kelimelerle makalenin hacmini artırmaya gerek yoktur. Bu, okuyucunun makale için davranış kriterlerini büyük ölçüde azaltır. Kullanıcı, makalenin anlamını olabildiğince çabuk anlamalıdır, aksi takdirde okunmayacaktır.

Makale çok kısa veya uzun olmamalıdır​

Sadece okuyucunun tüm cevapları alması için ihtiyaç duyduğu şeyleri içermelidir. Okuyucu makalenizden cevap alamazsa aynı cevapları başka bir yazıda aramaya devam edecek ve bu da makalenin sıralamasını olumsuz etkileyecektir. SEO dostu bir makalede her şey acemi birinin bile anlayabileceği şekilde açıklanmalıdır. Ayrıca makalede özgün görseller ve videolar kullanılmalıdır.

Neden orijinal görüntüleri veya ekran görüntülerini kullanmalıyım?

Cevap oldukça basit. Bu görseller görsel arama sonuçlarında görünecek ve bu görsellerin her birinin makalenize bir bağlantısı olacaktır. Bu da sitenin organik dış faktörlerini arttırmakta ve böylece güvenilir bir web sitesi olarak konumunu yükseltmektedir. Orijinal bir fotoğraf çekmek oldukça kolaydır. Telefonunuzu kullanarak veya ekran görüntüsü alarak kendiniz yapabilirsiniz. SEO makaleleri için orijinal görseller ve videolar yayınlayabilirsiniz. Tipik olarak, muhtemelen bazı yorumlar da dahil olmak üzere tüm makalenin yeniden anlatılmasını içerir. Telefon ile ekran görüntüsü alarak video çekimi de yapılabilmektedir. Görüntü ve video kalitesi o kadar önemli değil. Sadece gerçek anlamı önemlidir.

Video genel olarak çok önemlidir.​

SEO dostu makaleyi okuyan birinin hala soruları varsa, videoya bakmanın sorularına bazı cevaplar vermesi çok muhtemeldir. Genel olarak, okuyucu sayfayı ziyaret etmek için çok zaman harcayacaktır. Videonun bir diğer artısı da videodan makaleye tıklanma oranını artırarak Youtube kanalınızın PR açısından artmasıdır. En önemli faktör, orantılı yönleri, neyin gerekli ve neyin olmadığını anlamaktır. Sadece makale ile ilgili soruları doğru cevaplamanız ve makalenin içeriği hakkında konuşmanız yeterlidir. Okuyucunun metinde belirtilen bazı şeyleri anlamayabileceğini de anlamalısınız.

Örneğin, bir roket teknolojisinden bahsediyor olabilirsiniz. Okuyucunun söylenenleri anlayabilmesi için bu teknoloji önerisinin hemen ardından ilgili teknolojinin bir görüntüsü sunulmalıdır. Gereksiz kelimelere yer verilmemelidir. Yalnızca makalenin konusuyla ilgili kelimeleri ekleyin.
 
Son düzenleme:
Üst