Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yazma Değeri Yüksek Makale Nasıl Yazılır?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Haber, bir kitleyi hedefleyen ve duyuru için yazılan bir yazı türüdür. Bu gönderi bir kırılma olayı, bir durum hakkında bilgi veya bir söylenti olabilir. Bir pozisyonda, bir kişiyi, bir iş yapma biçimini veya bir başarı öyküsünü içerebilir. Haber makalesi iyi bir editoryal süreçten geçer. Çünkü hazırlanan metnin içeriği zengin ve çekici olmalıdır. Aksi takdirde haber değeri taşımaz. Ayrıca, bu makalenin anlaşılması kolaydır. Bu nedenle 7'den 70'e herkese hitap etmelidir. Bir web sitesi için hazırlanan ürün veya hizmet içeriği dikkat çekici bir özelliğe sahip olmalıdır. Tanıtım metni ve reklam metni için özellik odaklı değil daha çok avantaj odaklı yazılmalıdır. Birçok insan ilk avantajı ileriye doğru kullanır.

Yazma, bir web sitesindeki en önemli kriterdir.

Bir ürün veya hizmeti tanıtmak için iyi bir haber makalesi yazılabilir. Bu tür makalelerle tasarlanan web sitesi başarılı olacaktır. Hecelerin, kelimelerin, cümlelerin ve paragrafların kullanımı habere göre tasarlanmalıdır. Plansız yazılmış bir metin okuyucuya ulaşmaz. Cümle, kelime, kelime ve yüzde oranı, cümle başına ortalama kelime sayısı ve kelime başına ortalama hece sayısı ayrı ayrı hesaplanmalıdır.

Kaliteli bir makale, web sitesinin değerini artırır. Bir metnin güçlü olması için Türkçenin çok iyi kullanılması gerekir. Türkçe zor ve çok geniş bir dildir. Bir konu anlatılırken tek tek yazılmalı ve çok iyi anlaşılmalıdır. Birçok kişi veya müşteri, doğru işi bulmak için kapsamlı ve ayrıntılı araştırma yapar. Bir makale için detay çok önemlidir. İnternet ağında atılan her adım yazılı olarak atılır. Bir kişinin konuşma dili ile internetin dili farklıdır. Noktalar ve virgüller ağda daha çok konuşur.
 
Son düzenleme:
Üst