Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Prefabrik evlerde ısı yalıtımı nasıl olmalı?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Enerji tasarrufu sağlar ve ısı verimliliği prefabrik konutlarda esastır. Montaj süresinin kısa olmasından dolayı içeride nem oluşmaz, hava ve iklim şartlarından etkilenmez, montajı yapıldıktan sonra hemen içine yerleşilebilir. Su basmanı dışında beton kullanılmaz.

Beton binaya oranla daha çok kullanım alanı sunar, çünkü duvarlar daha incedir ve daha az yer tutar. Sayısız dış görünüş seçeneği ile istenilen görünümde evler ve yapılar sahibi olmak mümkündür.

Tüm elemanlar birbiriyle uyumludur.


Bu yüzden montajında en ufak bir sapma, aksaklık olmaz; üretilen elemanlar montajdan sonra da milimetrik olarak uyumlu bir bütün oluşturur. Son teknolojiyle üretilen hazır evlerin iç mekanları rahat, pratik ve konforludur. Yaşam alanlarından azami seviyede yararlanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Dış cephe giydirmesinden iç duvarların rengine, kapılardan pencerelere, küvetten bataryalara, prizlerden tavan aydınlatmalarına kadar tüm ayrıntılar opsiyonel olarak, istenirse kişiye özel yapılabilmektedir.

Dış görünüm modern ve estetiktir.


Bulunduğu bölgede çevreye uyum sağlar, genel mimari görünüme uyumludur. Hazır evler bir katlı veya dubleks şeklinde üretilebilir. Tek aile için ufak, kalabalık aileler için geniş evler bulmak mümkündür. Aynı şekilde evin tipi konusunda da birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Bunlardan villa, rezidans, çiftlik evi, dağ evi, bungalov, yazlık, kışlık, home office, ahşap ev, tasarım evleri, blok evler, ikiz villalar, garajlı veya garajsız konutlar,büyük cumbalı evler sadece bazılarıdır.

Kişiye özel tasarımlar yaptırmak ve uygulamak mümkündür.

Engellilere özel tasarlanabilir…


Prefabrike yapılar sanayi üretimi için tasarlanıp, devasa hangarlar şeklinde de üretilebilmektedir. Tasarımlar üzerinde üretim öncesi anında değişiklikler veya ilaveler yapılabilir.

Sadece konut değil, iş yeri, ofis, şantiye binası, WC ve duş kabinleri, soyunma odaları, umumi mekan yapıları, imalathaneler, depolar, müdürlük binası, endüstri tesisi, spor salonları vs. gibi amaçlara yönelik de prefabrik yapılar üretilir.

Yıpranma payı düşük olduğundan bakım ve yenileme masrafları düşüktür. Ortalama ömürleri 40-50 yıl civarındadır. Sökülüp, istenilen yere tekrar monte edilebilir. Piyasası değerlidir, değerinden kaybetmez, ikinci el piyasası oluştuğundan istenildiğinde satılabilir.

Örnek evler gezilip önceden görülebilir ve böylece prefabrik ev ile ilgili daha net bilgiler elde edilebilir…
 
Son düzenleme:

Prefabrik

Prefabrik Online: Profesyonel Bilgi Rehberi
Katılım
27 Haziran 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Konum
Türkiye
Web sitesi
prefabrikonline.blogspot.com
Prefabrik yapılar özellikle deprem bölgelerinde kullanılacak gibi bir düşünülse de bu yapıların modelleri her alanda kullanıma uygun şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede her mevsim istenilen her alanda daha kullanışlı ve dayanıklı olarak kullanılabilir. Yapıların daha kaliteli malzeme ve montajla hazırlanması yapılan işin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktadır.
 
Üst