07 Antalya Emine Bulut için sokakta!

Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
Antalya kadın platformu Emine Bulut için sokağa çıktı. Bugün antalya da yapılan açıklamada 2018 yılında öldürülen 440 kadına vurgu yapan kadınlar“Son-yıllarda kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri,eğitimli-eğitimsiz, köylü, kentli, genç, yaşlı kadın demeden sistematik bir şekilde artmaktadır. 2018 yılında 440 kadın, son 19 ayda 652 kadın,geçtiğimiz Temmuz ayında ise 31 kadın erkekler tarafından vahşice katledildi.

Yine en son Kırıkkale’de 18 Ağustos’ta Menderes Caddesi’ndeki bir kafede Fedai Baran, 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut’u kızının gözü önünde vahşice vücudunun çeşitli yerlerinden bıçalayarak katletti. Emine Bulut’un ‘’Ölmek istemiyorum’’ diyen çığlıklarına, kızının ‘’lütfen ölme anne’’ feryatlarına duyarsız kalmak insanlık onuruna yakışmaz, sessiz kalınamaz.” dedi.

Antalya kadın platformu Emine Bulut için sokağa çıktı

emine_bulut_icin2.jpg


‘’ERKEK ADALET DEĞİL GERÇEK ADALET’’

İstanbul sözleşmesinin temel alınması gerektiğini söyleyen kadınlar açıklamada “Kadınların Öldürülmediği, Çocukların Güldüğü Bir Türkiye Mümkün! Hayatta bazı mutlak yasaklar vardır: insanın insana eziyeti; işkence mutlak yasaktır. Tüm dünya bunu kabul eder.

Kadına yönelik suçlar konusunda da böyledir; Şiddeti “normalleştirmek” yasaktır. Şiddeti, “gelenekle” açıklamak yasaktır. Her nerede olursa olsun, kimi toplumsal değerlere göre mahrem sayılan aile içerisinde de kadınların başta yaşam hakları için İstanbul sözleşmesinde de temel alındığı gibi toplumsal cinsiyet eşitliği esastır.” şeklinde belirtti. Kaynak: Antalya Haberleri
 
Son düzenleme:

Reklam Alanı

Makale Hakkında

Makale yayımlama esnasında link dışında, isim, adres ve telefon numarası gibi kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır. Lütfen kurallara uyunuz.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
283
Mesajlar
297
Kullanıcılar
66
Son üye
Medyadia
Üst