Backlink Nedir?
Buraya Bakınız

Backlink Nedir?

İnternet sitenizin, yükselişi için ihtiyacınız olan en temel unsur, potansiyel müşteridir. Bunu, backlink ile iş ortaklığına dönüştürün.
İş ortaklığı, dijital dünyada varlığını sürdüren bir olgudur. Backlink, web siteleri arasında yürütülen bir iş ortaklığıdır. Temel tanımı ile backlink; bir siteden, başka bir siteye verilmiş olan bağlantıdır. Diğer bir deyişle, bir internet sitesinin, başka bir internet sitesinin linkini yayınlamasıdır. Siteler, bu yöntemle birbirine referans olarak kullanıcılara konu olan siteler önerilir. Bağlantı almış site linkine tıklayanlar üzerinden yeni ziyaretçi kazanır, ayrıca arama motoru algoritmalarının gözünde puan alır.
 
Son düzenleme:
İnternet'te birileri, sitesi ile potansiyel müşterilere ulaşmaya çalışırken, birileride (bizim gibi) onların başarılı olması için çalışıyor. Ancak, internet bunu kavramayan ve bildiğini okuyan binlerce web tasarımcıları ile doludur. Bu serzenişi, haklı sebeplerden dolayı yapmak zorunda kaldık. Çünkü, birçok kişi alışkanlıklarından vazgeçemediği için bildiğini okumaya devam ediyor ve başarılı olamıyor.
 
Temel tanımı ile backlink; bir siteden, başka bir siteye verilmiş olan bağlantıdır. Bu, aynı zamanda gerçek hayatta yaşayan insanların herbiri, backlink olarak tanımlanabilir. Link alışverişlerinde mantıklı olun. Nasıl, gerçek hayatta size zarar veren birini yanınıza yaklaştırmıyorsanız, bunun aynısını internet siteniz içinde yapmalısınız. Bu konuda, binlerce detay sunarak konuyu kavramanız açısından yok göstermeye çalışacağız.
 
Backlink kazanmanın faydaları nelerdir? Backlink kazanmanın, farklı yolları ve etkileri vardır. Doğru ve planlı kazanılan bağlantılar, web sitenizi daha başarılı bir hale getirir. Google botları, yeni site ve içerikleri keşfetmek için bu linkleri tarar. Bağlantı alan siteler, botlar tarafından daha sık ziyaret edilir ve daha kısa sürede indekslenir. Bu linkler, anahtar kelime düzeyinde siteye eklenir ve söz konusu site, ilgili anahtar kelimesinde yükselir. Site, daha fazla ziyaretçi alır ve daha geniş kitlelere ulaşır. Yönlendirme bağlantısı alan markanın, dijital ortamdaki bilinirliği artar. Bağlantıları, kaliteli sitelerden almak kullanıcıların güveni konusunda etkilidir. Aynı zamanda, domain otoritesinin artmasına yardımcı olur.
 
Bu konu, dijital çalışmalarda geçerli ve iş geliştirme konusunda oldukça önemlidir. Fakat, işletmeler için hazırlanan sitelerde görülen, mantık dışı çalışmalar oldukça vahimdir. İş geliştirme konusunda danışmanlık hizmeti sunulan işletmeler, yıllar önce edindiği alışkanlıklarla devam etmektedir. Backlink, bir iş ağı oluşturma projesidir. Bu yüzden, işiniz için gerekli kavramların dışına çıkılması zarar verir.
 
NoFollow ve doFollow nedir? Backlink, link çıkışının olduğu ve linkin ulaştığı domain için önemlidir. Bir siteye link yönlendirmesi ile ulaşmak, ulaşılan sitenin değerini artırır, ya da ulaşılan sitenin domain değerini düşürme ihtimali olabilir. Dolayısıyla, bir siteye backlink verirken ya da kefil olurken dikkatli olmalısınız.
 
Amacımız, (SEO) arama motoru optimizasyonunu kolaylaştırmaktır. Web siteleri için basit, profesyonel kalitede SEO analizi ve kritik SEO izleme imkânları sağlıyoruz. Araçları, sezgisel ve anlaşılması kolay hale getirerek binlerce küçük işletme sahibi, web yöneticisi ve SEO uzmanına çevrim içi varlıklarını geliştirmeleri için çalışıyoruz. Sitenizin, genel değerlerini analiz ederek dengeyi sağlayın.
 

Medya Bilgileri

Kategori
Kütüphane
Album
Backlink Albümü
Ekleyen
Buraya Bakınız
Eklenme Tarihi
Görüntülenme Sayısı
530
Yorum Sayısı
7
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

Meta Verileri

Dosya adı
backlink.jpg
Dosya Boyutu
28.1 KB
Boyutlar
1200px x 630px

Bu Medyayı Paylaşın

Üst