Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vatandaşlar Sosyal Mesafe Kuralına Uymadılar

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
PTT'ye akın eden vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uymadılar, Coronavirus salgını nedeniyle, ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye, yardım yapılacağı açıklanmasının ardından PTT’ye akın vatandaşların, sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Coronavirus (Covid-19) nedeniyle, ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye biner lira yardım yapılacağını açıklamıştı.

Bu kapsamda bulunan vatandaşlar, özel güvenlik ve polisin aldığı tüm önlemlere rağmen, bir metrelik sosyal mesafe kuralına uymazken, yardım parasını alabilmek için PTT önünde metrelerce kuyruk oluştu.

Bariyer ve şerit önlemi ile sosyal mesafe korunamadı.


İlk aşamada, 2 milyon aileye Bağlantı Kaldırıldı yapılacağını duyuran Bakan Selçuk, bu sosyal yardım paralarının, kimlik numaralarının son rakamlarına göre PTT üzerinden hesaplara yatacağını bildirmişti. Yapılan açıklamaların ardından paralar, bugün itibariyle hesaplara yatmaya başladı. Bunun üzerine Siirt, Merkez PTT binası önünde parasını almak için bekleyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Özel güvenlik ekipleri ise sosyal mesafeyi korumak adına, aralara şerit çekti ve vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu. Ekipler, giriş ve çıkışlarda bariyerler ile önlem aldı. Sosyal mesafe konusunda, şeritler ve bariyerler ile önlemler alınırken, içeriye sırayla alınan vatandaşların ateşi ölçüldü. (İLKHA)
 
Son düzenleme:
Üst