Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ürünlerimi Nasıl Satarım?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Urunler

Ürünlerin satışı konusuyla birlikte pazarlama sürecinin nasıl işlediğine bakıldığında karşımıza pazarlama yönetimi çıkar. Bu yönetim araştırma, planlama (stratejik ve taktik), uygulama ve değerlendirme olmak üzere 4 süreçten oluşmaktadır. Ancak, planlamanın 4 veya 5 süreçten oluşmasından çok pazarlama yönetiminin çok boyutlu bir çalışma gerektirdiği unutulmamalıdır. Etkili pazarlama organizasyonu sağlayabilmek için pazarlama değerlendirme ve denetleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ürün ya da hizmetin hangi kesimi (gençler, çalışan kadınlar vs) hedef alacağının belirlenmesi pazarlama yönetimi açısından verilmesi gereken önemli bir karardır. Bu karar doğrultusunda pazarlama stratejisi oluşturulacak ve bu kesime uygun hedef doğrultusunda harekete geçilecektir.

Hedef kitle ile hedef belirlemesi nasıl yapılır?

Şirketlerin piyasaya sunduğu ürün ya da hizmetin kapsadığı temel üstünlükleri hedef kitlenin bilmesini sağlamak açısından konumlandırmalıdır. Şirketin piyasaya sürdüğü ürün veya hizmetin avantajını müşterilerin zihnine sokma çabasıdır. Pazarlama; ''Hedef tüketici, müşteri ve toplumun gereksinimlerini tatmin ederek kar sağlayacak pazarlama bileşenlerinin doğru kullanılması gerekir. Tutundurma planlanması yönetim ve denetim çabaları olarak tanımlanan pazarlama birçok unsurun birleşmesi ile oluşan geniş bir süreçtir. Bu zorlu süreçte inovasyonun önemi oldukça fazladır.

Ürünümü, İnternet'ten Nasıl Satarım?

Bu şekilde bir soru sorarsanız günümüzde oldukça yaygınlaşan ve geleceğin en önemli pazarlama yöntemi olan internet pazarlamacılığıdır. Türkiye'deki ürün sahipleri bu alan ile yeni yeni tanışmaya başlıyor. Bugüne kadar satmayı düşündüğünüz veya gerçek hayatta sattığınız ya da satışını artırmayı düşündüğünüz bir ürününüz mü var? O halde bizi takip etmeye başlayın.

Son düzenleme: