Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ücretsiz Firma Reklamı Nasıl Yapılır?

Derecelendirme
5.00 yıldız

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Firma reklam


Ücretsiz firma reklamı nasıl yapılır biraz açıklık getirelim. Hızlı tüketim ürünleri satışı yapan ve hizmet sektöründe bulunan firmaların; ihtiyacı olduğu alanlardan birisi olarak bilinen firma reklamı hakkında bilgi verelim. Bu konuyla ilgili soruna kalıcı çözüm üretmek gerekir. Firma reklamı ile verim alabileceğiniz yöntemleri paylaşarak web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olacaktır. Böylece, sektörel alanda firmanızın ürün ve hizmetlerini daha çok müşteri kitlesine ulaştırabilirsiniz.

Firma reklamı nerelerde yapılır?

Firma reklamı yapabileceğiniz en uygun ortamlar, genelde firma rehberleridir. Firma rehberi derken sıradan basit hazırlanmış, derinliği olmayan rehberlere boşa kayıt olmayın, size yarar sağlayacağına zarar verir. Normalde firma rehberleri, kategorilere ayrılmış dizin halinde firma kayıtlarıdır, buralar aslında, firmalara ait reklam ve tanıtım sayfalarıdır. Reklamın, kusursuz hazırlanması, arama motorlarında görünürlüğü artırır.

Örneğin; Yahoo, bing, yandex ve google aramalarında bulunmanız açısından çok önemlidir. Arama motorlarında yapılan sorgulamalarda tekil ya da çoğul anlamda bulunamıyorsanız kaydınızın bir anlamı kalmamıştır. Her açılan firma tanıtım yani reklam sorgulamalarında görünecek diye bir kesinlik yoktur. Reklam sayfanız firmanızın ürün ve hizmet şekline göre dizayn edilmesi zorunludur. Aksi halde, sizi arayan hiç bir müşteriniz sizi bulamayacaktır. Bu sebeple, bulanabileceğiniz yerleri tercih ediniz.

Kendi hazırladığınız, firma reklamı konusunda birçok hata yapılıyor.

Neden reklam sayfası açıyorsunuz? Tabiki müşterilere ulaşmak için değil mi? Peki, müşterilerinizin bu durumda firmanıza ulaşması için siz neler hazırlıyorsunuz?

Dijital reklam sayfasında, en can alıcı nokta firmayı tanıtıcı açıklama yazısıdır.

Hiçbir firmanın rehbere kayıt olurken özenle makale hazırladığına rastlamadık. Burada yapılan yanlış kopyala yapıştır ile iki satırdan oluşan bir yazı öyle değil mi? İşte en büyük hata burada başlıyor. Korkmayın yazın eğer, yazamıyorsanız bir bilene yazdırın.

Firma reklamınız için mutlaka ön hazırlık yapınız

Hazırlık aşamasında yapmanız gereken; daha önce İnternet'te kullanılmayan zengin içerikli bir makale hazır olmalıdır. İkinci aşamada firma adı, adres ve iletişim bilgileri gerekir. Üçüncü aşamada ise kullanılacak resim mutlaka doğal ve opitimize edilmiş olması gerekir. Bu aşamalar, ürün ve hizmetin arama motoru gözünde değer kazanmasını sağlayacaktır.
 
Site Adı
Sektörel Firma Rehberi
Website
https://www.sektorel.online/
Son düzenleme:
Üst