Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Seo Meslek Değil Bir Sanattır

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Seo meslek değil, bir sanattır. Bu sanatı, icra eden ve başarı elde dostlara, başarılarının devamını dileriz. İnternet ağlarında mücadele veren işletmeler, bir yerlere gelmek için büyük oranda efor sarf ediyor. Peki, harcadığınız emeğin karşılığını alabiliyor ya da başarılı olabiliyor musunuz? İşte, bu sorunun cevabı, tam anlamı ile askıda kalıyor. Çünkü, bir çok projeden sonuç alınamıyor.

Seo, bir yazılım ya da kodlama değil, yalnızca mantıktır.

Tabi, bu mantığın, bilgi deneyim ve tecrübe ile birlikte yürütülmesi gerekir. Aksi halde, başarı elde edilmesi, mümkün değildir. Seo konusu, sabır ve kararlılık gerektiren bir çalışma şeklidir.

Yazılarımızda özellikle teknik terim kullanmamaya özen gösteriyoruz.

Araç ve Amaç Nedir?


Bu sorunun cevabını, doğru şekilde verebiliyor muyuz? İnternet ağlarında, başarı elde etmek gibi bir düşünceniz varsa: Önce araç ile amacın, ne olduğunu iyice kavrayın. Projenizde kullanacağınız araçları, işinize göre seçin. Sonra, amacı oluşturun ve detaylandırın.

Dijital ağlarda yapılan araştırmalarda, bunun çok uzağında olan bir çok çalışma görüyoruz. Ülke geneline baktığımızda ise ticari alanda, faaliyet gösteren işletmelerin bir çoğu, sunduğu hizmeti şeffaf ve net bir şekilde ifade edemiyor. Sektörel anlamda, kendini ifade edemeyen işletmelerin, seo konusunda başarılı olması imkansızdır. Web tasarım aşamasında, yaşanan sıkıntıların bir çoğu buradan kaynaklanıyor.

Aşağıdaki üç sorunun, seo kavramına olan bakış açısını değiştireceğini düşünüyoruz.
  • Kullanıcılar Ne Diyor?

Kullanıcılar, aradığı her şeyin, elinin altında olmasını ve kısa yoldan, doğru sonuca ulaşmayı istiyor.
  • Arama Motorları Ne Diyor?

Arama motorları müşterilerinin zaman kaybetmeden en doğru sonuca ulaşmasını istiyor.
  • İşletmeler Ne Diyor?

Bu, bölümde olan işletmeler ise İnternet ağlarında bocalıyor. Neden mi? Bu uzun konuyu, detaylı anlatmak istiyoruz. Bizi takip edin.
 
Son düzenleme:
Üst