Neden Alexa Rank Kontrol Etmelisiniz?

Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
#1
Alexa Traffic Rank nedir? Alexa Rank, ziyaretlerin sıklığı ve görüntülenme sayısına dayanan web sitelerini değerlendirmek için kullanılan bir-derecelendirme-hizmetidir. İstatistikler Alexa Rank Araç Çubuğunu tarayıcılarına yükleyen kullanıcılardan elde edilmiştir.

Belirli bir web kaynağının mevcut derecesi, bu siteye katılım oranının başkalarına oranı ile belirlenir. Gösterge ne kadar düşükse, sitenin popülerliği o kadar yüksek olur.

Alexa Rank nasıl çalışır?

Alexa Rank için, bilgilerin sistematik olarak güncellenmesine ve web sitelerinin sıralamadaki hareketine katkıda bulunan sürekli veri toplama gerçekleştirilir. Siteler hakkında kolayca bilgi edinmek için özel bir araç çubuğu indirebilirsiniz.

Tüm bilgiler bu veriler temelinde derlenmektedir:
  • Aramalardan gelen trafik
  • Sayfalarına yapılan ziyaret sayısı
  • Sitede geçirilen zaman
  • Görüntülenen toplam sayfa sayısı
  • Hemen çıkma oranı
Alexa rank aracı özellikleri:

Şimdi neden Alexa Rank Checker ihtiyaç duyduğunuzu tamamen anlayacaksınız. Öncelikle, size rakip analizi için kullanabileceğiniz verileri sağlayan harika bir araçtır.

Ne kadar kullanıcının aylık olarak web sitesini ziyaret ettiğini öğrenmek kolaydır. Tek bir tıklama ile web siteniz hakkında gerekli tüm bilgilere sahip olacaksınız. Ama dahası ne?

Web sitenizin analizi

Web sitesi sahibi için, kullanıcıların sitelerini günlük olarak ne kadar ziyaret ettiklerini bilmekten daha önemli bir şey değildir. Popülerliğini kaybetmemek için Alexa web sitelerinin ilerlemelerinin sıralamasını izleyebilirsiniz. Web sitenizi ve rakiplerinizi Alexa derecesini karşılaştırmak için harika bir fırsat.

Web sitelerini “Global”, “Country” ve “Category” parametrelerine göre kategorilere ayırabilirsiniz.

Trafik analizi. Web sitenizin hangi ülkelerden en çok kullanıcı aldığı alanlardan kolayca öğreneceksiniz. Ayrıca, rakiplerinizi kontrol etmek ve web siteniz için yeni trafik kaynakları almak için ekstra bir fırsattır.

Web Site: https://www.alexa.com/
 
Son düzenleme:

Reklam Alanı

Makale Paylaşım

Forum makalesi eklentilerine link dışında isim adres telefon numarası kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
266
Mesajlar
280
Kullanıcılar
63
Son üye
emirasaf
Üst