Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neden Alexa Rank Kontrol Etmelisiniz?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Alexa traffic rank nedir? Alexa Rank, ziyaretlerin sıklığı ve görüntülenme sayısına dayanan web sitelerini değerlendirmek için kullanılan bir derecelendirme hizmetidir. İstatistikler Alexa Rank Araç Çubuğunu tarayıcılarına yükleyen kullanıcılardan elde edilmiştir. Belirli bir web kaynağının mevcut derecesi, bu siteye katılım oranının başka sitelerin oranı ile test edilerek belirlenir. Bir web sitesinin göstergesi ne kadar düşükse, sitenin popülerliği o kadar yüksek olmaktadır.

Alexa Rank Nasıl Çalışır?

Alexa Rank için, bilgilerin sistematik olarak güncellenmesine ve web sitelerinin sıralamadaki hareketine katkıda bulunan sürekli veri toplama gerçekleştirilir. Siteler hakkında kolayca bilgi edinmek için özel araç çubuğunu buradan indirebilirsiniz.

Tüm bilgiler bu veriler temelinde derlenmektedir:
  • Aramalardan gelen trafik
  • Sayfalarına yapılan ziyaret sayısı
  • Sitede geçirilen zaman
  • Görüntülenen toplam sayfa sayısı
  • Hemen çıkma oranı
Alexa Rank Aracı Özellikleri:

Artık Alexa Rank Checker'a neden ihtiyacınız olduğunu tamamen anlayacaksınız. Öncelikle, rakip analizi için kullanabileceğiniz verileri sağlayan harika bir araçtır. Aylık olarak web sitesini kaç kullanıcının ziyaret ettiğini bulmak kolaydır. Tek bir tıklama ile web siteniz hakkında gerekli tüm bilgilere sahip olacaksınız.

Web Site Analizi

Web sitesi sahibi için, kullanıcıların sitelerini günlük olarak ne kadar ziyaret ettiklerini bilmekten daha önemli bir şey değildir. Popülerliğini kaybetmemek için Alexa web sitelerinin ilerlemelerinin sıralamasını izleyebilirsiniz. Web sitenizi ve rakiplerinizi Alexa derecesini karşılaştırmak için harika fırsat. Web sitelerini “Global”, “Country” ve “Category” parametrelerine göre kategorilere ayırabilirsiniz.

Web Site Trafik Analizi

Web sitenizin hangi ülkelerden en çok kullanıcı aldığı alanlardan kolayca öğreneceksiniz. Ayrıca, rakiplerinizi kontrol etmek ve web siteniz için yeni trafik kaynakları almak için ekstra bir fırsattır.

Web Sitesi: https://www.alexa.com/
 
Son düzenleme:
Üst