Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Malatya İli Hakkında

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Malatya ili plaka kodu 44, şehirlerarası telefon kodu 422. Malatya ili, şehrin güzellikleri, gezilecek yerleri, yemekleri ve diğer önemli detayları burada bulabilirsiniz. Malatya'daki ticari gelişmeler ve iş dünyası ile ilgili önemli paylaşımlar için forumu takip edin. Bu konu sürekli güncellenecektir.

Malatya ilinin özellikleri​

Malatya, Türkiye'nin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi'nde Yukarı Fırat Kesimi'nde yer alır. 13 ilçesi ve 718 mahallesi bulunan Malatya, 806.156 kişilik nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık 28. ilidir. Doğusunda Elazığ ve Diyarbakır, güneyinde Adıyaman ve Kahramanmaraş, batısında Kayseri, kuzeyinde Sivas ve Erzincan ile çevrilidir. İlk olarak Hititler döneminde kurulmuştur. O zamandan beri el değiştirmiş, yıkılmış ve yeniden inşa edilmiştir.

Malatya ili kayısı diyarı olarak bilinir. İlde yetiştirilen kayısılar dünyaca ünlüdür ve kuru kayısı üretiminin %80'i Malatya Ovası'nda bulunan kayısı bahçelerinden sağlanmaktadır. Büyükşehir yasası ile 2014 yerel seçimlerinden sonra büyükşehir statüsü kazanmıştır.
 
Son düzenleme:

Muhammed

Yeni Üye
Katılım
10 Eylül 2021
Mesajlar
1
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Konum
diyarbakır
Malatya turizm açısından gelişmekte olan bir şehir olmasa da turizm hizmetleri açısından; Oldukça gelişmiş olması şaşırtıcı olduğu kadar tatmin edici. Çünkü Malatya otelleri çok fazla turist ağırlamasa da alışılmışın dışında ve üst düzey bir hizmet anlayışına sahiptir. Merkezi konumu ile dikkat çeken otelimizde sizleri misafir etmekten, kalite ve konforu bir arada sunmaktan mutluluk duyacağız.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst