Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Karavan Sektörünün Kalbi Pendik'te Atıyor

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Expo fuar


Karavan sektörünün en önemli buluşma noktası Marmara Camping & Caravan ve Doğa Sporları Fuarı, Marintürk İstanbul Şehir Limanı'nda kapılarını açtı. Pandemi dönemiyle birlikte izole tatilin gözdesi haline gelen ve ihracatını üçe katlayan karavan, otomotiv sektörünün en hızlı büyüyen alanlarından biri haline geldi. Sektörün en önemli buluşma noktası olarak kabul edilen 3. Marmara Kamp & Karavan ve Doğa Sporları Fuarı' Marintürk dün İstanbul City Port Pendik'te kapılarını açtı.

Karavan ve Kamp Organizasyonu​

Karavan parkları ve kamp organizasyonlarının da katıldığı fuar, araç sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaçlarına uygun yüzlerce seçeneği bulmasına olanak tanıyor. 25 Eylül Pazar akşamına kadar açık kalacak fuarda, toplam değeri 900 milyon TL olan araçlar da sergileniyor. Anadolu Expo Fuarcılık tarafından organize edilen, 6 metrekare ile 6 metrekare arasında değişen büyüklükte karavan ve tekneler yer alacak. 6 metrekare. Boyları 3 metreden 9 metreye kadar değişen Minik Evler, çadır benzeri karavanlar, çadırlar, doğal yaşam ve kamp yaşamı için ürün ve aksesuarlar sergilenecek.

Pandemi sonrası güvenli bir tatil seçeneği olarak öne çıkan karavanların 2021 yılında satış patlaması yaşadığını anlatan Anadolu Expo Fuar Kurulu Başkanı Sadettin Haymana, “Yeni gözde karavan sektörü. Pandemi sonrası tatil bu yıl sonuna kadar Türkiye'de 600 milyon doları görecek. Art arda açılan karavan otoparkları ve kamp alanları ile Türkiye'de 500 milyon dolarlık sektör haline gelen kamp karavan üreticileri, 2023 modellerini ilk kez 3. Marmara Kamp & Karavan ve Doğa Sporları Fuarı'nda tanıtacak. Son 2 yılda sektördeki üretici sayısı 5 kat arttı. Avrupa ülkelerine yapılan ihracat hızla artıyor" dedi.

Anadolu Expo Fuarcılık​

Üreticilerin treyler satışlarındaki yüzde 400 artışa ayak uyduramadıklarını belirten Sadettin Haymana, “Şu anda talep fazlalığı nedeniyle bir karavan en erken 1 yıl içerisinde teslim edilebiliyor. Yurt dışından da çok talep var. Türkiye'deki üreticiler de karavan alanında eksik kaldıkları Avrupa'ya ciddi bir tedarikçi haline geldi. 3. Marmara Kamp Karavan ve Doğa Sporları Fuarı'na bu yıl 32 ülkeden ziyaretçi bekliyoruz. İhracat atağındaki firmalar ikili görüşmeler yaparak Türkiye'yi karavan üretiminin merkezi yapmak istiyor.

Dünya Haber Merkezi
 
Son düzenleme:
Üst