Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapadokya Gezi ve Balon Turu

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Kapadokya bölgesinde yapılan geziler ve balon turları hakkında sizleri kısa de olsa bilgilendirelim. Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağının püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların, milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla, dünyada başka hiç bir yerde görülemeyecek ilginçlikte ve güzellikte bir coğrafya ortaya bulunmaktadır.

Bugün bölge Kapadokya (Cappadocia) olarak adlandırılıyor. Kayaya oyulmuş benzersiz ev, kilise, yeraltı şehirleri, rengarenk balon, ünlü şarap ve muhteşem gün batımı ile Kapadokya büyüleyici ve gizemli bir atmosfere sahiptir. Kapadokya, Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor. Bu güzel bölge, dünyada daha önce gördüğünüz hiç bir yere benzemeyen bir coğrafyaya sahiptir. İç Anadolu’da Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Kayseri illerinin sınırlarına kadar uzayan geniş bir bölge burası. O yüzden bu güzel coğrafyaya vakit ayırın. Günü birlik turlara feda edilemeyecek kadar özel bir yer, hem de 4 mevsim.

Kapadokya Gezi ve Balon Turu

Kapadokya, Bölgenin volkanik dağlarından püsküren lavların oluşturduğu yumuşak tabakanın; Milyonlarca yıl boyunca doğal etkenlere maruz kalarak meydana getirdiği peribacalarıyla eşsiz bir coğrafya. Görenlerin hızına ve yelelerinin parlaklığına hayran oldukları sağlıklı atlarıyla bölgeye nam salan; Kapadokya kelimesi, Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapta Tuka’dan geliyor. Gezilip görülecek sayısız yeri bulunan, doğa sporları ile sayısız aktivitenin; festivalin ve etkinliğin düzenlendiği Kapadokya’da gezilmesi gereken yerlerin başında Avanos, Göreme, Ortahisar, Ürgüp, Uçhisar, Mustafapaşa ve Çavuşin geliyor.

Gün batımında koyu kırmızı renk alan Kızılçukur, bölgenin diğer güzel bir köşesi Ortahisar, en kalabalık merkezlerden Ürgüp; Diğer ilçeler veya mahalleler olan İbrahimpaşa, Mustafapaşa ve Göremede Vadileri ile enfes bir manzaraya görmeniz gerekir. Göreme, Avanos, Çavuşin, Nevşehir, Çat ve İç Anadolu’nun en yüksek dağı zirvesi karlı Erciyes’e kadar tüm bölgeyi izlemek pek bir keyifli. Kalenin eteklerinde ise bir farklı güzellikler sizi bekliyor.

Kapadokya'da, Balon Turu Ne Zaman Yapılır ?

Kapadokya Balon Turu Sivil Havacılığın hava durumunu uygun bulduğu her gün için yapılmaktadır. Hava müsait ve talep olduğu zaman bir çok firma fazladan balon uçurabilir. Kış aylarında az ziyaretçi ve tatilci olduğu için uçuşlar devam etmekle beraber fiyatlarda biraz daha uygun olabiliyor. Balonlar sürekli kontrol edilen ve en yeni teknolojiyi içeren aletler kullanılarak güvenliği üst seviyede tutulan araçlardır.

Cappadocia is Turkey’s most visually striking region, especially the“moonscape” area around the towns of Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Avanos and Mustafapaşa (Sinasos), where erosion has formed caves, clefts, pinnacles, “fairy chimneys” and sensuous folds in the soft volcanic rock.

Prime activities here are visiting the historic painted cave churches of the many monastic valleys (especially the Göreme Valley and Zelve Valley), flying in a hot-air balloon at dawn above the incredible landscape, hiking the volcanic valleys (especially the Rose Valley), and spending the night in a comfortable cave hotel room with all the modern comforts.

2K Travel Agency
 
Son düzenleme:
Üst