Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İzmir'de reklam pazarlama fırsatları

İzmir'de

Yeni Üye
Katılım
31 Temmuz 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
İzmir
Web sitesi
izmirdeonline.blogspot.com
İzmir de işletmelerin hedefleri doğrultusunda büyümesi veya kârlılığını artırması için potansiyel müşterisine reklam pazarlama araçlarını kullanarak,ulaşması gerekir. İşletmenin ürün ve hizmetlerinin güvenini göstermenin en önemli yollarından biri, tanıtım ve reklam faaliyetleridir. İş hayatında ve günümüzün rekabetçi koşullarında işinizi geliştirmenin zorluklarını, bunları aşabilmek için etkin kaynaklara ve çözümlere ulaşmanın yolunu biliyoruz.

Pazarlama, ürünlerin veya hizmetlerin müşteriye ulaşana kadar geçen sürede yapılan faaliyetlere denir. Pazarlama; reklam, halkla ilişkiler, marka yönetimi, viral ve doğrudan posta gibi yöntemleri içerir.

Satış ise bir ürünü para veya başka bir şey karşılığında değiştirmek için yapılan faaliyetlerdir.

Neden Reklam Pazarlama?
Kısacası; pazarlama, potansiyel müşterilere erişmek ve onları ikna etmek için yaptığınız her şeydir. Satış süreci ise satışı kapatmak ve sözleşme imzalamak için yaptığınız her şeydir. Pazarlama olmadan potansiyel müşteriniz olmaz. İyi bir satış tekniğiniz olmadan da satışı başarıyla kapatamazsınız.

Türkiye’de reklam ve tanıtım faaliyetleri genellikle zorlu ekonomik koşullar sebebiyle KOBİ’ler reklam faaliyetlerini, “lüks” harcama olarak değerlendiriyor. Halbuki şirketlerin kurumsal kimlikleri ve satışlarına katkı konusunda tanıtım ve reklam çok önemli rol oynuyor. Ürünlerinizi pazarlamak, daha geniş kitlelere ulaşmak ve kampanyaların etkisini artırmak için pek çok pazarlama yöntemini kullanabilirsiniz. İşiniz, ürününüz, hedef kitleniz ve sektörünüz için en uygun pazarlama yöntemlerini seçerek artırabilirsiniz.

Ürün ve hizmet tanıtımında reklamın gücünü asla gözardı edemeyiz. Reklam, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi geniş kitlelere tanıtmak ve müşteri sayınızı artırmak için iletişim araçları kullanılarak yapılan haberleşme aracıdır. Konuyla ilgili; Ücretsiz firma reklamı nasıl yapılır?

Konumlandırma; Ürününüzün, hedef kitlenin zihninde, rakiplere göre belirgin, farklı ve istenen bir yer edinmesi için yapılır. Konumlandırma için rakiplerinizin ürünlerinin pazardaki konumları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer Konular

Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Üst