Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güneş Paneli Üretim Kapasitesi Artıyor

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Kalyon güneş paneli üretim kapasitesini 1 GW’a çıkarıyor. Şirket CETC ile anlaşma imzaladığını, Kalyon Enerjinin entegre güneş paneli fabrikası kapasitesini 1.000MW’a çıkaracak yatırım sürecini başlattığı açıklandı. Sabah Gazetesinin haberine göre şirket yeni yatırım için fabrikanın mevcut 500 MW’lık kapasiteye sahip kurulumunu gerçekleştiren Çinli CETC ile anlaşma imzalandı. Anlaşmanın imza töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu; CETC Yönetim Kurulu Başkanı Zhaoxiong Chen katılımı ile video konferans sistemi yoluyla gerçekleştirildi.

Güneş Paneli İlave yatırım ile ilk üretim 2021 Haziran ayında başlıyor.

Habere göre çevrim içi olarak düzenlenen imza töreninde konuşan Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu şunları kaydetti; “Fabrikamızı yeni açmamıza rağmen yatırımımızı büyütme kararı aldık. Çünkü, ülkemiz yüksek güneş enerji potansiyeline sahiptir. Ayrıca, dünyada yükselen ihtiyaca baktığımızda ihracat kapılarının açık olduğunu ve hem yurt içi hem de yurt dışından ciddi talepler olduğunu görüyoruz.

Uzun süredir devam eden verimli bir işbirliğimiz var.

Mevcut fabrikamızın kurulumunda CETC ile birlikte çalıştık. Bugün de kapasite artışı yatırımımız için gerekli olan ana ekipmanların satın alınmasını öngören bir anlaşma imzalıyoruz. Güneş paneli ilave yatırımıyla ilk üretim, 2021 yılı Haziran ayında başlayacak. İstihdam sayımız ise bin 400 kişiden 2 bin 100 kişiye çıkacak.”

Web Site: https://yesilekonomi.com/
 
Son düzenleme:
Üst