Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Göynük Kanyonu Hakkında

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Göynük Kanyonu, eşsiz doğası ve serin suyuyla, sıcak havadan bunalan tatilcilere farklı, bir alternatif sunuyor. Mavi ve yeşilin eşsiz uyumunu göreceğiniz kanyon, doğa tutkunlarının gözde tatil noktalarından birisidir. Antalya, Kemer ilçesinin gözde yerleri arasında yer alan ve tatilcilerin ilgi gösterdiği Kanyon, muhteşem doğası, şelaleleri ile doğaseverlerin, uğrak noktalarından biridir.

Kemer ilçesinin, popüler tatil beldesine yaklaşık, 4 kilometre mesafede bulunan ve 2009 yılında tesisleştirilen kanyon, yaklaşık 4,5 kilometrelik bir etaba sahiptir. Göynük Kanyonu’na, günübirlik gezi turu yaparak, doğa yürüyüşü ve trekking yapabilir, bölgenin doğal güzelliklerini görebilirsiniz.

Antalya goynuk


LİKYA YOLU GEÇİYOR​


Dünyanın, en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya Yolu’nun, önemli bir bölümünü de içinde barındıran Göynük Kanyonu, tüm Likya Yolu boyunca, mevcut olan en uygun kamp ve ihtiyaç giderme mola noktası konumunda bulunuyor.

ADRENALİN TUTKUNLARI​


Bireysel veya gruplar halinde düzenlenen, Göynük Kanyonu turları ile adrenalin tutkunu tatilciler; trekking, paintball ve zip wire yapabiliyor. Kanyonda, doğa manzaraları eşliğinde yaklaşık, 2-3 kilometrelik dağ yolu bulunuyor. İçerisinde, yüzülebilen göletlerin bulunduğu kanyonun, en üst kısmında ise buz gibi suya girerek serinliyorsunuz. Kanyonda, yüzebiliyor ve kayalardan yürüyerek, daha yukarıdaki şelaleye ulaşabiliyorsunuz. Kanyonun, aşağısında bulunan restoran ve kafeteryalarda ise yiyecek ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz.

KANYONA, NASIL GİDİLİR?​


Kanyona, Göynük’ten yaklaşık, 45 dakikalık yürüyüş veya JİP, safari veya motosiklet gibi araçlar kiralanarak ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca, Belediye’nin, saat başı hareket eden otobüsleri diğer bir alternatiftir. Bu şekilde vadinin başına kadar gelinebilmekte, sonrasında yaklaşık 2-3 kilometrelik bir dağ yolu yürünerek, Kanyona ulaşılmaktadır. Antalya'dan 30 dakika, Kemer'den 15 dakikalık araç sürüşü ile Göynük beldesine ulaşabilir, muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst