Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Firmalar İçin Web Sitesi Neden Önemli?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Web sitesi, amacına ulaşması için kurulan, en iyi iletişimi sağlayan; İnternet üzerinde firmanızı temsil eden ve kendinizi en iyi biçimde anlatabileceğiniz bir araçtır. İş dünyası, firmalar hakkında ilk izlenimi edinebilmek için İnternet sitelerinin ciddi bir vitrin olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Web sitenizin sizi tam anlamıyla yansıtması bu yüzden çok önemlidir. Ne eksik, ne fazla!

Son yıllarda sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte web sitelerine olan hassasiyet giderek düşmektedir. Oysa sosyal medya, firmanın isteklerini karşılaması mümkün değildir. Bu sebeple web sitenizi önemseyin seo tabanlı, kolay anlaşılır ve profesyonel olmasına özen gösterin.

Sizde web sitenizi önemsiyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu konuların başlıcası web sitenizin alan adı. Akılda kalıcı kısa bir alan adı kullanmak her zaman için daha iyi sonuçlar verecektir.

Diyelim ki firmanızın adı “Alan Adınız Sanayi Ltd. Şti.”. alan-adiniz.com olduğunda muhtemel yazım hataları ve hatırlanma güçlüğü ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

Bunun yerine alanadiniz.com tercih edilmelidir.

Web Sitesi Kurarken Acele Etmeyin!


Diğer önemli bir konu ise web sitenizin performanslı bir şekilde barındırılması olmalıdır. Web sitenizin tasarımı ve içerikleri ne kadar iyi olursa olsun geç açılan yada hiç açılmayan web siteleri bir anlam taşımaz. Bunun yanı sıra e-posta trafiğinde sitenizin barındırıldığı sunucu üzerinden işlem göreceği için sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. Bunun için web sitenizin yayınlandığı sunucunun Türkiye lokasyonlu olması, sağlam bir firma tarafından barındırılması önemlidir.

Web sitesinde, tasarım ve içerik konusunu da unutmamak gerekir. Abartılı bir tasarım göz yormaktan daha öteye gitmeyecektir. Gereksiz ayrıntılarla dolu bir web tasarımı yerine sade, kolay anlaşılabilir ve firmanızı yansıtan bir web tasarımı çok daha etkili olacaktır.

Bunun yanı sıra, firmanıza ait web sitesinin firmanızı olduğundan çok büyük göstermesi; Web sitenizi kontrol edip firmanızı ziyaret eden müşterilerinizin hayal kırıklığına uğramasını ve güvenlerinin sarsılmasına yol açacaktır. Bu sebepten yerinde ve doğal çalışmaların sizin daha ileriye gitmenize yardımcı olacaktır.

Okunabilir bir hakkımızda yazısı son derece önemlidir.​


Web sitenizi ziyaret eden müşterileriniz belli başlı bilgileri sitenizde görmek isterler. Uzayıp gitmeyen ve firmanızı sade bir dille anlatan tarihçeniz bunlardan biridir. Bunun yanı sıra, firmanızın kalite politikaları, kalite sertifikaları, üretim aşamaları, ürünleriniz ve/veya hizmetleriniz, referanslarınız ve iletişim bilgileriniz mutlaka sitenizde bulunmalıdır.

Son olarak sizin veya müşterilerinizin görmeyeceği fakat kullanırken size özel olarak hazırlandığını hissedeceği bölüme geldik. Programlama; Hiç bir ziyaretçi ürünlerinize bakarken açılmayan bir sayfayla veya çalışmayan bir iletişim formuyla karşılaşmaya tahammül edemez. Yazılacak olan programın web sitesini hazırlayan firmaya değil size kolaylık sağlaması önemlidir. Unutmayın bir çok özellikle doldurulmuş bir program yapısı yerine sizin ihtiyaçlarınıza cevap veren bir program yazılması çok daha faydalı olacaktır.

Kurumsal Web Siteleri


Kurumsal web siteniz kurumsal kimliğinizin önemli bir parçasıdır. Kurumunuz sabah 08:00, akşam 17:00 arası açık olsa da, web siteniz 7/24 esasına göre sizi kesintisiz temsil etmektedir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan en etkili paylaşım ve iletişim aracı olan İnternet; dünyaya açılan bir penceredir. Firmalar, kurumlar yada şahıslar, web sitesi sayesinde ürün, hizmet ve yazıları İnternet kullanıcılarına ulaşmasını sağlamaktadır. Web sitesi firmaların imajı haline gelmiştir.

İnsanlar firma hakkında edinmek istenen birçok bilgiyi İnternet’ten arar olmuştur. Kurumsallaşma yada markalaşma yolunda atılacak adımlardan en önemlisi de web sitesidir. Pazarda yer edinmiş, prestij sahibi olmuş her firma web sitesi sahibidir.

Sizde İnternet’te yer edinmek istiyorsanız, web sitenizin olması gerektiğini asla unutmayın!

Bugün bir çok firma web sitesi sayesinde müşteri kitlesini genişletmektedir. Müşterilerine İnternet reklamları sayesinde daha etkili ve daha ucuza insanlara ulaşmaktadır.
 
Son düzenleme:

Adana

Yeni Üye
Katılım
21 Haziran 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
2
Puanları
3
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.sektorel.online
Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ile tüketiciler istedikleri ürünü dışarıda aramak yerine teknolojiyi kullanarak arama işlemini gerçekleştirirler. Ne aradığını bilen bilinçli tüketiciler ise lokasyon (konum) odaklı aradığı ürün veya hizmeti arama motorlarında sürekli ararlar.

Adana firmaları rehberinin önemi her geçen gün artmakta ve kayıt olan firmaların sayısı yükselmektedir. Bu durumda kayıt olan firmalar diğerlerine oranla daha çok başarı sağlamaktadır. Doğru ürün ve hizmeti doğru müşterilerle buluşturmanız büyümenizle paralel oranda aynı şekilde artacaktır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer Konular

P
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Porsuk53
P
Üst