Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Araç Giriş Kısıtlamasına İlişkin İstisnalar

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Bakanlik


İçişleri Bakanlığından ek genelge: Araç giriş Bağlantı Kaldırıldı? İçişleri Bakanlığı büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak’ta araç giriş kısıtlamasına ilişkin istisnaları belirleyen ek genelgeyi valiliklere gönderdi. İçişleri Bakanlığı araç giriş kısıtlaması getirilen büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak’ta hangi durumlarda “seyahat kısıtlaması için istisna” getirileceği ile ilgili valiliklere ek bir genelge gönderdi.

Araç giriş kısıtlamasına ilişkin istisnalar

Buna göre; tedavi olduğu hastaneden taburcu olan; kendisi veya eşinin vefat eden birinci derece yakını ya da kardeşinin cenazesine katılmak için seyahat edecek olan; bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelen ve kalacak yeri olmayan; askerlik hizmetini tamamlayan, cezaevlerinden salıverilen valilik/kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan “Seyahat İzin Kurullarınca” seyahat izin belgesi verilebilecektir. Seyahat izin belgesi talepleri “İçişleri Bakanlığı'na ait Alo 199” hattı, “İçişleri Bakanlığı E- Başvuru” sistemi ile valilik ve kaymakamlıklardaki seyahat izin kurullarına doğrudan başvuru şeklinde gerçekleştirilecek.

Bakanlık valiliklere gönderdiği genelgede Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri ve AKP'li Cumhurbaşkanı talimatı doğrultusunda koronavirüs tedbiri kapsamında büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak başta olmak üzere 81 İl valiliğine “Şehir Giriş/ Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması” ile ilgili bir genelge gönderildiğini hatırlattı. Söz konusu genelgede yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak'ta kara, hava ve deniz yolu ile yapılacak tüm giriş/çıkışlar 01.01.2000 tarihinden sonra doğan yurttaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırıldığı belirtildi.
 
Son düzenleme:
Üst