Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ağır Ceza Avukatı Kimdir?

Forum Yöneticisi

İş Geliştirme Uygulamaları
Yönetici
Katılım
6 Haziran 2019
Mesajlar
1,401
Tepkime puanı
121
Puanları
63
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.burayabakiniz.com
Kanun koyucu, karmaşık hayat düzenini düzenlemek ve suçu önlemek için Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve diğer kanunlar aracılığıyla bazı düzenlemeler yapmıştır. Ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren yargılamalarda deneyim, bilgi ve uzmanlığa sahip kişidir. Bu nedenle ağır ceza davalarında uzman bir avukat tarafından temsil edilmek bireyler için doğru bir seçimdir. Ağır Ceza avukatı, ceza hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukat olarak, taraflara soruşturmanın başından yargılamanın sonuna kadar en iyi ve en etkin hukuki yardımı sağlar.

Her İlde Ağır Ceza Avukatı Var mı?​

Ağır Ceza Avukatı Türkiye'nin her yerinde hukuki faaliyetlerini yürütebilir. Ancak ağır ceza avukatı, avukatlık yapmak istediği ilin barosuna kaydolur. O il ve çevresinde yapılacak bir duruşma için deneyimli bir avukat tutmanız daha faydalı olacaktır. Ceza davaları ve soruşturmalarında taraflara etkin hukuki yardım sağlamakta ve müvekkillerini tüm hukuki süreç hakkında bilgilendirerek en iyi hukuki hizmeti sunmaktadır.

Avukatın Görev Alanı Nedir?
  • Uyuşturucu kaçakçılığı,
  • Uyuşturucu Kullanımı ve Bulundurulması,
  • Kasıtlı Öldürme, Pervasızca Öldürme, Kasıtlı Yaralama,
  • Cinsel İstismar, Cinsel Saldırı, Nitelikli Dolandırıcılık, Yağma,
  • Devlet Güvenliğine, Anayasal Düzene, Milli Savunmaya ve Devlet Sırlarına Karşı Suçlar,
  • Resmi Belgede Sahtecilik
Ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis. Bu suçlara ilişkin hükümler de bu göreve dahildir. Ceza davalarına müdahil olan avukatlara halk arasında zaman zaman ağır ceza avukatları denildiği görülmektedir.

Avukatın Görevi​

Davalarda Ağır Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu mudur? Mahkemelerdeki işler için Ağır Ceza Avukatı tutulması zorunlu olmamakla birlikte, yargılama sürecinde kişiyi iyi bir ağır ceza avukatı ile temsil etmek faydalı olacaktır. Aksi takdirde onarılamaz hasarlar meydana gelebilir.

Ağır Ceza Avukatı Ne Kadar Sürer? Ağır Ceza Avukatının görevi, mahalli mahkemede yani ağır ceza mahkemesinde görülen yargılama sonunda hükmün kesinleşmesiyle sona erer.
 
Son düzenleme:
Üst