Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Advertorial Reklamcılık Tam Olarak Nedir?

Haber Ajandası

Haber Ajandası
Katılım
25 Kasım 2019
Mesajlar
2
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.haberajandasi.com
Sosyal medya agi


Advertorial Reklam Nedir?​

Advertorial ayrıca reklam veya tanıtım yazısı olarak da adlandırılır. Bu tür makaleler, bir ürün veya hizmeti tanıtmak için yazılır ve genellikle bir yayında yayınlanır. Ancak yazının tanıtım amacı açıkça belirtilmemiş olup okuyucuların bunun reklamın bir parçası olduğunu bilmemeleri amaçlanmaktadır. Reklamların amacı, okuyucuları ürün veya hizmet hakkında bilgilendirmek ve dikkatlerini çekmektir. Bu makaleler genellikle yayının normal makalelerinden veya haberlerinden ayrı olarak işaretlenir ve "reklam" veya "özellik" gibi etiketler, okuyucuların bunları reklam olarak görmelerine yardımcı olmak için açıkça kullanılır. Advertorial reklamı kısaca anlatmak gerekirse son yıllarda teknolojideki gelişmelerle birlikte haber formatında oluşturulan tanıtım reklamı kullanılmaya başlanmıştır. Bu reklam türü yeni değil. Kelime ilk olarak 1946 yılında kullanılmış ve uzun yıllar yazılı ve görsel medyada advertorial reklam olarak yer almıştır.


Advertorial Reklamı Kim Yazar?​


Advertorial makaleler genellikle bir ürün veya hizmet sağlayıcı tarafından yazılır ve bir yayında yayınlanır. Bu tür yazıların amacı, okuyucuları ürün veya hizmet hakkında bilgilendirmek ve dikkatlerini çekmektir. Reklam yazıları ürün veya hizmet sağlayıcı tarafından ücret karşılığı yazılabileceği gibi yayın organı tarafından yazıp yayınlanabilir. Ancak reklam yazarken ürün veya hizmet hakkında objektif ve doğru bilgiler vermek önemlidir. Bu tür reklamlar okuyucuları yanıltma veya yanıltma amacı taşımamalıdır. Ayrıca reklam yazarken ürün veya hizmete ilişkin bilgilerin doğru ve güncel olmasına özen gösterilmelidir.

SEO çalışmalarında tanıtım yazısı olarak kullanılmaktadır. Bu tanıtım haberlerinin içeriği hazırlanırken zengin metin kullanılmalıdır. Başarıyı belirleyen unsur, doğru yazım kuralının yer aldığı makaledir. Advertorial reklam, dergi, gazete veya internet sitelerinde yayınlanan editoryal dilde yazılmış bir reklamdır. Bu reklam içeriği, bir şirketin ürün veya hizmetinin hedef kitlesini bilgilendirmek amacıyla yapılır. Bu nedenle, Advertorial kelimesi İngilizce 'reklam' ve 'editor' kelimelerinden oluşur. Sadece metin, video, fotoğraf veya bunların bir kombinasyonu olabilir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst