Hizmetler Nedir?
Buraya Bakınız

Hizmetler Nedir?

Hizmet, ekonomik alanda fiziksel özelliğe sahip malın tersine, elle tutulamayan ve saklanması mümkün olmayan, insan ihtiyaçlarını giderir.
Hizmetler, ekonomik alanda fiziksel özelliğe sahip malın tersine, elle tutulamayan ve saklanması mümkün olmayan, insan ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak üretilen veya organize edilen, turizm, haberleşme, danışmanlık gibi faaliyetlerdir. Üretilen çıktının mülkiyetinin olmaması hizmeti üründen ayıran özelliktir.

Kaynakların, yetkinliklerin ve mevcut tecrübenin belli bir oranda kullanılması ve yönetilmesi yoluyla tüketicilere çeşitli yararlar sağlayan hizmet sağlayıcılar, ham madde ve yarı mamul stoklama, taşıma, ürünün korunması gibi imalat sektörüne özgü gereklilik ve kısıtlamalara da tabii değildir. Diğer yandan bu kolaylıklar rakipler için de geçerlidir ve şirketlerin uzmanlıklarına olan yatırımları istikrarlı bir pazarlama desteğine ve gelişime ihtiyaç duyar. Bir ekonomideki hizmet sağlayıcıların tümü o ekonomide hizmet sektörünü oluşturur.
 
Son düzenleme:

Medya Bilgileri

Kategori
Hizmetler
Ekleyen
Buraya Bakınız
Eklenme Tarihi
Görüntülenme Sayısı
34
Yorum Sayısı
1
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

Meta Verileri

Dosya adı
hizmetler.jpg
Dosya Boyutu
37.3 KB
Boyutlar
1200px x 630px

Bu Medyayı Paylaşın

Üst