Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
Yerel konumla ilgili, tanıtım yazısı ve makale paylaşılabilir. Profesyonel makale paylaşımları için ilgili şehir kategorisine girerek, yeni mesaj ya da yeni konu aç seçeneğinden yazınızı ekleyerek, web sitenize bağlantı alabilirsiniz. Makale paylaşımı, son derece kolaydır. Yerel makale nasıl yazılır sorunuzla ilgili bilgileri ise zaman içerisinde forum alanında değineceğiz.

Türkiye geneli makale paylaşımlarını, yerel makale alanında yapın. Sektörel makale konusunda öğrenmek istediğiniz konuları lütfen, yorum alanına yazın. Başarıyı sürdürmek, yazma hedeflerinizle işlerinizi devam ettirmek için herhangi bir erteleme; negatif enerjiyle savaşmanız çok önemlidir. Fırsatınız olduğunda, yazmaya motive olmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu verilmiştir.

Bir sonraki makaleyi düşünürken okuyucuları aklınızda bulundurun.

1. Makaleye sevdiğiniz bir şeyle başlayın.


Tutku, Adanmışlık, Tutarlılık.

Bunlar, yazınızı çevreleyen kelime dağarcığınızda olması gereken güç kelimeleridir. Herhangi bir yetenekte olduğu gibi gelişmeye devam etme isteğine sahip olmanız gerekir. İlk makalenizi veya düşüncenizi yazmak istediğiniz önemli değil, ne yaptığınızı sevmeniz gerekiyor. Materyal araştırırken veya bir sonraki makalenizin düzenini oluştururken, bel derinliğinde olduğunuzda süreç hakkında ne düşündüğünüzü düşünün. Rahatsızsanız ya da iş gibi hissediyorsanız, zihninizi geliştirin veya farklı bir işe odaklanın.

2. Yazınız Stresinizi Azaltsın.


Herkesin, bir noktada stresi vardır. Her şeyin tahriş anı olmadan mükemmel bir şekilde çalıştığı, mükemmel bir gün yoktur. (kara yolu trafiği bu iddiayı destekleme eğilimindedir) Stresin üzerine nasıl yükseleceğini öğrenilebilir. Yazınız aracılığıyla 'bırakmasına' daha fazla çaba gösterebilirseniz şaşırtıcı sonuçların takip edeceğinden emin olabilirsiniz. Bazıları egzersiz sosyal olaylar veya daha yaygın bir stres giderici yemek yoluyla stresi azaltır.

Neden yazmayı kullanmıyorsunuz?


Hem üretken, hem de rahatlatıcı. Zihninizi uyanık tutmanın yanında yaratıcılığınızın sizi başarıya götürmesine izin vermenin, en iyi yollarından biridir. Hatta gün içinde tekrar eden stresli durumları yazabilir, bunları tek tek ortadan kaldırmaya çalışabilirsiniz.

3. Tekniğinizi Geliştirmek için Kendinize Zaman Tanıyın.


Erteleme, üretkenliğinizin derinliklerine inebilir. Size, hiçbir şey yapmamanız için nedenler verebilir. Ancak, işinizden mola vermek kabul edilebilir. Gitmek istediğiniz yönleri düşünerek yazma tekniğinizi geliştirmek için kesinti sürenizi kullanın. Zanaatınızı mükemmelleştirmek zaman alacaktır. Zaman düşmanınız değil, arkadaşınız olduğunu fark ederseniz, en iyi malzemenizi üretmek için o kadar çabuk yararlanabileceksiniz. Yazmaya ara verdiğinizde, yapıcı kalmanın en iyi yollarından biri okumaktır.

4. Bir Geziye Çıkın ve Nişinizde Bir Bölgeyi Keşfedin.


Hepimiz, bir noktada tatil kullanabiliriz; hafta sonları çok hızlı geçiyor. Birçok insan, bir an önce egzotik yerlere seyahat kaynaklarına sahiptir. Çoğumuz için gerçek bu değil. Uzmanlığınıza odaklandığınız nişi düşünün. Bir yolculuğa çıkarak, daha fazla keşfedin. Yakında nişiniz hakkında, daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilecek belirli şehirler var mı?

Değilse, çevrenizi yakalamak için en azından, bir not defteri ya da başka bir veri toplama cihazı almalısınız. Yeni yerleri aktif olarak keşfederken, ne bulacağınızı asla bilemezsiniz. Hazır olun.

5. Hedeflerinizi Yazın.


Kendiniz için bir hedef belirlemek “Daha fazla yazmak istiyorum” demek kadar basit olabilir. Bununla birlikte, bunu kendinize söylemek erteleme yolunuzu bloke ederken, ihtiyacınız olan motivasyonu her zaman vermez. Bunları not etmeniz, kalite kontrolleri ile kilometre taşları oluşturmaya çalışmanız gerekir.

Hedeflerinize ulaşılabilir olduğundan, yazınızla tutarlı kalabildiğinizden emin olun. Bir sonraki yazı parçanızın nasıl ortaya çıkacağını, rakipsiz bir bağlılıkla nasıl çalışacağını hayal edin. Her gün, hedeflerinizle ilerleme kaydetmeye devam edin. Bu blog, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir; potansiyelinizi uyandırmak için ihtiyacınız olan tavsiye olabilir.

6. Beklentilere Kadar Yaşama Korkunuzla Yüzleşin.


Tutarlı bir şekilde yazmaya çalışmak zor olabilir. Bir projeyi bitirmek için genellikle iş ortaklarının, zaman kısıtlamaları veya güncellemeleriyle baskı altına girersiniz. Beklentileri yerine getirmek, yazarken size gurur duymalıdır. Bazen başkalarını memnun etmeye daha az odaklanmanız, sadece korkularınızla yüzleşmeniz gerekir. Savaşmanız gereken tek savaş, yazar bloğunu yenmektir. Okuyucularınız için en iyi içeriği bulun. Güveninizi geri alın.

7. Eski Kitapları ve Makaleleri Tekrar Ziyaret Edin.


Çalışmanıza duyduğunuz tutkuyu, geri getirmenin ve yeni bir projeye başlamanın mükemmel bir yolu geçmişe bakmaktır. Potansiyelinizi nerede iyileştirebileceğinizi görmek için önceki başarılara bakmak, sağlıklı bir uygulamadır. Oluşturduğunuz eski kitaplar, makaleler, hatta resimler varsa onları dışarı çıkarın.

Bir sonraki fikrinizi kolayca görselleştiremiyorsanız, tekrar kıvılcım kazanmak için eski işleri tekrar ziyaret edin. Herkes kendi yolunda benzersizdir. Uzmanlığınızı artırmak için her zaman güncel kalmak zorunda değilsiniz. Peki, yazarları tekrar yazma modu ipuçlarımızı nasıl buldunuz?
 
Son düzenleme:

Reklam Alanı

Makale Hakkında

Makale yayımlama esnasında link dışında, isim, adres ve telefon numarası gibi kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır. Lütfen kurallara uyunuz.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
283
Mesajlar
297
Kullanıcılar
66
Son üye
Medyadia
Üst