Kuru Kayısıda Katma Değeri Artıracak Proje

Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
#1
Kuru kayısının kalitesini artırmak ve daha katma değerli ihracata fırsat sunmak amacıyla geliştirilen kuru kayısı kalitesinin arttırılması projesi-hayata-geçti. Kuru kayısının kalitesini artırmak ve daha katma değerli ihracata fırsat sunmak amacıyla geliştirilen

Kuru kayısıda katma değer

Ege, Güneydoğu Anadolu ve İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri ortaklığı ile; Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu ile Malatya Ticaret Borsası tarafından desteklenen, Kayısı Araştırma Enstitüsü koordinasyonunda yürütülen “Kuru Kayısı Kalitesinin Arttırılması Projesi” kapsamında...

8 adet kayısı boylama makinesi,
8 adet kurutma tüneli ve 2 bin 500 adet kurutma kereveti satın alınarak;

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen toplam 8 adet üreticinin her birine kayısı boylama makinesi, kurutma tüneli ve kerevetler ücretsiz olarak dağıtıldı.

Kurumlar, söz konusu proje için 240 bin TL harcama yaptı.

Projenin tanıtımı amacıyla yapılan törende, katılımcılara boylama makinası, kurutma tüneli ve kerevet kullanmanın faydaları hakkında bilgi verildi.

Malatya Doğanşehir’deki “Kuru Kayısı Kalitesinin Arttırılması Projesi” tanıtım toplantısına

Malatya Valisi Aydın Baruş’un yanı sıra
Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu,
Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan,
Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürü Abdullah Erdoğan,
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Şen,

Turgut Özal Üniversitesi Ziraat Fakültesi yetkilileri ile Ege İhracatçı Birlikleri Ziraat Mühendisi Oğuz Aşçıoğul, makine üreticisi firma yetkilileri, muhtarlar ve bölge çiftçileri katıldı.

Haberin Devamı...
 
Son düzenleme:

Reklam Alanı

Makale Paylaşım

Forum makalesi eklentilerine link dışında isim adres telefon numarası kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
266
Mesajlar
280
Kullanıcılar
63
Son üye
emirasaf
Üst