Ne var ne yok?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kendinizi Rakiplerinizden Nasıl Farklılaştıracaksınız?

Kobi Sektörel

Sektörel Firma Rehberi
Katılım
11 Haziran 2019
Mesajlar
19
Tepkime puanı
4
Puanları
3
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.kobisektorel.com
Kendinizi Rakiplerinizden Nasıl Farklılaştıracaksınız?

Kendinizi Rakiplerinizden Nasıl Ayıracaksınız?​

Bir işletme sahibi olarak, kendinizi rakiplerinizden nasıl ayıracağınızı bilmeniz gerekir. Müşterilerin %80'i daha iyi müşteri hizmeti için daha fazla ödemeye hazır. Müşterilerin üçte biri özelleştirilebilir ürünler arıyor. Müşterilerin %50'si sosyal açıdan sorumlu ürünleri tercih ediyor. Bir işletme sahibi olarak, kendinizi rakiplerinizden nasıl ayıracağınızı bilmeniz gerekir. Bu çok iyi bir plan gerektirir. İş farklılaştırması, markanıza avantaj sağlayan şeydir. Müşterilerin ilgisini çekecek ve onları memnun edecek şekilde kendinizi rakiplerinizden nasıl ayırırsınız? Kendinizi rakiplerden nasıl ayıracağınızı bilmek önemlidir. Böylece markanız pozitif anlamda diğerlerinden sıyrılır. İşinizi benzer kılan bir sonraki işten ayırt etmenin bir yolunu bulursanız, daha iyi başarı elde etme fırsatınız olur.

İşte diğerlerinden öne çıkmanın birkaç önemli yolu.

Rakipsiz müşteri hizmetleri var​

Pazarlamacıların yüzde elli ikisi, müşteri hizmetleri bütçesinin 2021'de azalmasını veya aynı kalmasını bekliyor. Bu bir sorun. Çünkü zaman geçtikçe müşteri hizmetleri ile bir işletmenin başarısı arasındaki ilişkinin güçlenmesi beklenir. Bu nedenle, hizmet bütçeleri artmaya devam etmelidir.

Bu, kalabalığın arasından sıyrılmanıza nasıl yardımcı olur?

Çünkü en iyi müşteri hizmeti ile şirketinizin odağını rakiplerinizin kötü noktalarına çevirebilirsiniz. Müşteri geri bildirimlerini ciddiye alın. Her müşteriye benzersiz bir deneyimle en önemli alıcı olarak davranın. Müşterilerin iş yapmasını kolaylaştırırsanız, rakiplerinizden daha uzun yaşarsınız. Tüketicilerin yüzde sekseni, daha iyi bir hizmet deneyimi anlamına geliyorsa, bir şirkete daha fazla harcamaya isteklidir. Öyleyse neden işletmenizi daha müşteri odaklı hale getirmek istemiyorsunuz? İnsanların markanızla ilgili beğendikleri ve beğenmedikleri şeyler; Daha olumlu bir genel deneyim için nelerin iyileştirilebileceğini görmek için sosyal medyayı kontrol edebilirsiniz. Sosyal ağların, işletmelerin nasıl ücretlendirildiği üzerinde büyük bir etkisi vardır. Birkaç kötü yorum, önemli ölçüde daha az gelir anlamına gelebilir.

Niş Pazarlama​

Her şeyde en iyi olamazsın ve olmak istememelisin. Dışarıdaki herkese hitap etmenin mümkün bir yolu yok. Herkesin onları satın almaya iten farklı ilgi alanları, ihtiyaçları ve nedenleri vardır. Yaklaşımınızda bu kadar genel olmak, insanların mesajınız hakkında kafasını karıştıracak ve uygun maliyetli olmayacaktır. Bunun yerine niş pazarlamaya ihtiyacınız var. Niş pazarınız, markanızın rakiplerinizden nasıl farklı ve daha iyi olduğunu pazarlama fırsatı sunar.

Müşterileriniz için beklediğinizden fazlasını yapın.

İhtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığına ve mutlu olup olmadıklarına bakın. Bunu yapmak için, müşterilerinizin sizden neye ihtiyacı olduğunu ve onlar için neyin en önemli olduğunu belirleyin. Bir sorun ne kadar hızlı çözülürse çözülsün, esnek bir iade ve değişim politikası veya çalışanlarla dostane bir etkileşim, bunları bilmeyi artıracak ve size olumlu eleştiriler verecektir. Neyi mükemmelleştirdiğinize ne kadar çok vurgu yaparsanız, müşterileriniz o kadar mutlu olur.

Kişisel bir dokunuş ekleyin​

Markanızla duygusal bir bağ kurmak ve öne çıkmak çok önemlidir. Her mutlu tüketici için, buradan çıkan dokuz tavsiye. Bu çok fazla iş. Mevcut müşterilerinizi mutlu etmeye daha fazla odaklanırsanız daha da iyi olur. Müşteriler, ürünlerinizle ilgili deneyime sahiptir ve bir marka olarak size güvenirler. Bu nedenle, onları satın almaya ikna etmek daha kolaydır. Bu, uzun vadeli müşterilerle ilişkiler kurmanın önemini vurgulamaktadır. Çünkü kolayca kârınızın büyük bir parçası haline gelebilirler. Bunu, satın alma deneyimlerini basitleştirerek, neye ihtiyaçları olduğunu ve aradıklarını bilerek ve markanızın mesajının onlara hitap etmesini sağlayarak yapabilirsiniz. İşletmenizin herhangi bir yönünü özelleştirmek ve müşterilerinize istediklerini vermek doğru yönde atılmış bir adımdır. İş dünyasında herkesten farklı olmayı seçmenin birçok yolu var. Bu birkaç kişi, gerçekten önemli olan birkaç şeye başlamanıza yardımcı olacaktır. Müşteri deneyimleri, kendinizi nasıl markalaştırdığınız ve kişiselleştirme: Tüketicileri mutlu etmek için elinizden gelenin fazlasını yaparsanız işinizi iyi yapar.

Fiyatı ayırt edici bir faktör olarak kullanın​

Kendinizi farklılaştırmak için fiyatı kullanmak her zaman en düşük fiyatı sunmak anlamına gelmez. Bugünün pazarı, abone olma ve tasarruf etme gibi benzersiz fiyatlandırma modellerine izin vermektedir. Fiyatlarınız rekabetçi olmalıdır. Ancak, aşağı doğru bir yarış kimseye fayda sağlamaz. Yüksek fiyatların rakiplerinden daha kaliteli ürünler sunması düşünülebilir.

Müşterileriniz için ürün seçeneklerini özelleştirin​

Tüketici incelemelerine göre, tüketicilerin üçte biri özellikle özelleştirilmiş bir ürün arıyor. Ayrıca %20 daha fazla ödemeye hazırlar ve çoğu durumda özelleştirmeye izin verildiğinde üretim maliyetlerinde minimum artış olabilir. Müşterilerinize özelleştirme seçenekleri sunmak, rekabette öne çıkma konusunda belirleyici faktör olabilir. Bu, öne çıkmalarını ve ürünü tercihlerine göre uyarlamalarını sağlar.

Sosyal sorumluluk sahibi olun​

Bir araştırmaya göre, tüketicilerin %50'si sosyal açıdan sorumlu ürünler için daha fazla ödemeye istekli olduklarını bildirdi. Sosyal problemler ve sorumluluk birçok şekilde olabilir. Yardım ve yardım, sürdürülebilir üretim ve topluluk programlarına katılın. Kârlılıktan çok insanlar için endişelendiğinizi ve tüketicilerin kendilerini iyi hissettikleri şirketlerden satın almak istediklerini gösterir.

Avantajınız için hızı kullanın​

Rakiplerinizden daha hızlı teslimat yapabilmeniz size avantaj sağlar. Özellikle, hız genellikle çevrimiçi alışverişte belirleyici faktördür. Müşteriler ürünleri hızlı bir şekilde ister ve bunları teslim edebilecek şirketi seçer.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst