Yazı Değeri Yüksek, Bir Makale Nasıl Yazılır?

Derecelendirme
5.00 yıldız(lar)

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Haber, bir kitleyi hedef alan ve duyuru için yazılan yazı türüdür. Bu yazı, son dakika yaşanan bir olay, bir olgu, bir durum ile ilgili edinilen bilgi veya duyulan bir söylenti olabilir. Konum, kişi, iş yapış şekli ya da bir başarı öyküsünü içine alabilir. Haber yazısı, iyi bir editör sürecinden geçer. Çünkü, hazırlanan metnin içeriği zengin ve dikkat çekici olmak zorundadır. Aksi halde, haber değeri taşımaz. Ayrıca, bu yazı kolay anlaşılır ve 7 yaşından 70 yaşına kadar, her kesime hitap etmelidir.

Bir, web site için hazırlanan ürün ya da hizmet makale içeriği de dikkat çekici bir özelliğe sahip olmalıdır. Tanıtım yazısı ile reklam metni için özelliğe değil avantaja odaklı yazılmalıdır. Tanıtım yazısı ile reklam metni için özelliğe değil, daha çok avantaja odaklı yazılmalıdır. Birçok insan ilk avantajı öne alır.

Bir ürün, hizmet veya firma tanıtımı için iyi bir haber yazısı yazılabilir. Bu tür dikkat ile hazırlanan yazı ile tasarlanan web site başarılı olur. Hece, kelime, cümle ve paragraf kullanımı habere göre dizayn edilmelidir. Plansız yazılan bir metin, okuyucu kitleye ulaşmaz. Bir cümle, söz, kelime yüzde oranı, cümle başına düşen ortalama kelime ve kelime başına düşen ortalama hece sayısı ayrı hesap edilmelidir. Kalite düzeyi yüksek bir makale, web site değerini artırır.

Bir yazının, güçlü olması için Türkçe iyi kullanılmalıdır.

Türkçe, zor ve çok geniş bir dildir. Bir konu anlatırken, tane tane yazılmalı ve çok iyi anlaşılmalıdır. Birçok insan ya da müşteri, en doğru işi bulmak için geniş ve detaylı araştırır. Bir yazı için detay çok önemlidir. İnternet ağında atılan her adım yazı ile atılır. Bir insanın, konuşma dili ile internet dili farklıdır. Ağ'da, nokta ile virgül daha çok konuşur.

Yazı değeri yüksek, bir makale veya tanıtım yazısı için bilgi alın.
 
Site Adı:
Kobi Ajanda
Web Site:
https://kobiajanda.blogspot.com/

Gelişime ve Değişime Hazır Mısınız?

Tüm, konu ve detay için siz, buraya bakınız.

Forum istatistikleri

Konu
303
Mesaj
317
Üyeler
72
Son üye
ozanymk
Üst