Değer
5.00 yıldız(lar)

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Haber bir kitleyi hedef alan ve duyuru için yazılan yazı türüdür. Bu yazı son dakika yaşanan olay ya da bir durum ile ilgili edinilen bilgi veya duyulan bir söylenti olabilir. Bir konumda kişi, iş yapış şekli ya da bir başarı öyküsünü içine alabilir. Haber yazısı iyi bir editör sürecinden geçer. Çünkü, hazırlanan metnin içeriği zengin ve dikkat çekici olmak zorundadır. Aksi halde, haber değeri taşımaz. Ayrıca, bu yazı kolay anlaşılır yani 7 yaşından 70 yaşına kadar her kesime hitap etmelidir. Bir web site için hazırlanan ürün ya da hizmet içeriği dikkat çekici bir özelliğe sahip olmalıdır. Tanıtım yazısı ile reklam metni için özelliğe değil daha çok avantaja odaklı yazılmalıdır. Birçok insan ilk avantajı öne alır.

Bir web sitede yazı en önemli krtiterdir.

Bir ürün veya hizmet tanıtımı için iyi bir haber yazısı yazılabilir. Bu tür hazırlanan yazı ile tasarlanan web site başarılı olur. Hece, kelime, cümle ve paragraf kullanımı habere göre dizayn edilmelidir. Plansız yazılan bir metin okuyucu kitleye ulaşmaz. Bir cümle, söz, kelime ve yüzde oranı ile cümle başına düşen ortalama kelime ve kelime başına düşen ortalama hece sayısı ayrı hesap edilmelidir. Kalite düzeyi yüksek bir makale web site değerini artırır.

Bir yazının güçlü olması için Türkçe çok iyi kullanılmalıdır.

Türkçe zor ve çok geniş bir dildir. Bir konu anlatır iken tane tane yazılmalı ve çok iyi anlaşılmalıdır. Birçok insan ya da müşteri en doğru işi bulmak için geniş ve detaylı araştırır. Bir yazı için detay çok önemlidir. İnternet ağında atılan her adım yazı ile atılır. Bir insanın konuşma dili ile internet dili farklıdır. Ağ'da nokta ile virgül daha çok konuşur. Yazı değeri yüksek bir makale veya tanıtım yazısı için bilgi alın.
 
Site Adı
Kobi Ajanda
Web Site
https://kobiajanda.blogspot.com/
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst