Web Design Nedir?

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Kişi ya da kurumları, tanıtmak amacı ile yapılan internet tarayıcılarının (browser) görüntüleyebileceği şekilde özel olarak hazırlanmasıyla, tasarımların; klasik grafik tasarım işinden farklı olarak tarayıcıların, okuyabileceği şekilde HTML diline çevrilmesine Web Design denir. Markanıza özel hazırlanan arayüz tasarımı, kullanıcı dostu yapısı ve arama motorları için optimize edilmesi, işinizin kapısını dünyaya açar.

Modern Web Design Nedir?

Web tasarım, kurumlar ve kişiler için birincil ve resmi bilgilendirme kanalı olmuştur. İnternet hızının artması ile sadece, metin içerik değil; zengin medya deneyimi (Rich Media Applications), videolar ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların, tüketiciye ulaştırılması kolaylaşmıştır. Böylece, birçok kişi evinden dışarı çıkmadan, istediği vakitte istediği bilgili web sayfalarından alabilmektedirler. Tüketici tarafındaki bu devrime, ZMOT (Zero Moment of Truth) denilmiştir. Bu sebeple kurumlar, İnternet'te en iyi ve etkili biçimde var olmak adına, web tasarım yatırımlarını artırmışlardır.

Web sitesi yapımı, çok kısa sürede ve uygun maliyetlerle yapılabildiği gibi uzun uğraşlar, uzun bir zaman ve yüksek maliyetlere de yapılabilir. Bu tamamen işletmenin bu işe verdiği değerle ilgilidir. Örneğin eğer hazır temalar üzerinden bir web sitesi yapmaya razıysanız, 100 USD altında bir tema ücreti ve bu temanın uygulanması ile sınırlı çok küçük bir bütçe ile web sitesi yapılabilir. Ancak, özgün tasarım ve kaliteli kod yapısı ile oluşturmak istiyorsanız, uzun bir süreç ve maliyete katlanmak zorundasınız
 
Son düzenleme:

Gelişime ve Değişime Hazır Mısınız?

Tüm, konu ve detay için siz, buraya bakınız.

Forum istatistikleri

Konu
303
Mesaj
317
Üyeler
72
Son üye
ozanymk
Üst