Vatandaşlar Sosyal Mesafe Kuralına Uymadılar

Değer
5.00 yıldız(lar)

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
PTT'ye akın eden vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uymadılar, Coronavirus salgını nedeniyle, ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye, yardım yapılacağı açıklanmasının ardından PTT’ye akın vatandaşların, sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Coronavirus (Covid-19) nedeniyle, ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye biner lira yardım yapılacağını açıklamıştı.

Bu kapsamda bulunan vatandaşlar, özel güvenlik ve polisin aldığı tüm önlemlere rağmen, bir metrelik sosyal mesafe kuralına uymazken, yardım parasını alabilmek için PTT önünde metrelerce kuyruk oluştu.

Bariyer ve şerit önlemi ile sosyal mesafe korunamadı.


İlk aşamada, 2 milyon aileye sosyal yardım ödemesi yapılacağını duyuran Bakan Selçuk, bu sosyal yardım paralarının, kimlik numaralarının son rakamlarına göre PTT üzerinden hesaplara yatacağını bildirmişti. Yapılan açıklamaların ardından paralar, bugün itibariyle hesaplara yatmaya başladı. Bunun üzerine Siirt, Merkez PTT binası önünde parasını almak için bekleyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Özel güvenlik ekipleri ise sosyal mesafeyi korumak adına, aralara şerit çekti ve vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu. Ekipler, giriş ve çıkışlarda bariyerler ile önlem aldı. Sosyal mesafe konusunda, şeritler ve bariyerler ile önlemler alınırken, içeriye sırayla alınan vatandaşların ateşi ölçüldü. (İLKHA)
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
334
Mesaj
349
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst