Ürünlerimi Nasıl Satarım?

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
urunler.jpg

Ürünlerin, satışı konusuyla birlikte pazarlama sürecinin nasıl işlediğine bakıldığında, karşımıza pazarlama yönetimi çıkar. Bu yönetim araştırma, planlama (stratejik ve taktik), uygulama ve değerlendirme olmak üzere 4 süreçten oluşmaktadır. Ancak, planlamanın, 4 veya 5 süreçten oluşmasından çok, pazarlama yönetiminin çok boyutlu bir çalışma gerektirdiği unutulmamalıdır. Etkili, pazarlama organizasyonu sağlayabilmek için pazarlama değerlendirme ve denetleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ürün ya da hizmetin, hangi kesimleri (gençler, çalışan kadınlar vs) hedef alacağının belirlenmesi, pazarlama yönetimi açısından verilmesi gereken önemli bir karardır. Bu karar doğrultusunda, pazarlama stratejisi oluşturulacak ve bu kesimlere uygun hedefler doğrultusunda harekete geçilecektir.

Hedef kitle ile hedef belirlemesi nasıl yapılır?


Şirketler, piyasaya sunduğu ürün ya da hizmetlerin kapsadığı temel üstünlükleri, hedef kitlenin bilmesini sağlamak açısından konumlandırmalıdır. Şirketin piyasaya sürdüğü, ürün veya hizmetin avantajlarını, müşterilerin zihnine sokma çabasıdır. Pazarlama; ''Hedef tüketici, müşteri ve toplumun gereksinimlerini tatmin ederek, kar sağlayacak pazarlama bileşenlerinin doğru kullanılması gerekir. Tutundurma planlanması, yönetim ve denetim çabaları olarak tanımlanan pazarlama, birçok unsurun birleşmesiyle oluşan geniş bir süreçtir. Bu zorlu süreçte, inovasyonun önemi oldukça fazladır.

Ürünümü, İnternet'ten Nasıl Satarım?


Bu şekilde bir soru sorarsanız, günümüzde oldukça yaygınlaşan ve geleceğin en önemli pazarlama yöntemi olan internet pazarlamacılığıdır. Türkiye'deki ürün sahipleri, bu alanla yeni yeni tanışmaya başlıyor. Bugüne kadar, satmayı düşündüğünüz veya gerçek hayatta sattığınız ya da satışını artırmayı düşündüğünüz, bir ürününüz mü var? O halde, bizi takip etmeye başlayın.
 
Son düzenleme:

Gelişime ve Değişime Hazır Mısınız?

Tüm, konu ve detay için siz, buraya bakınız.

Forum istatistikleri

Konu
303
Mesaj
317
Üyeler
72
Son üye
ozanymk
Üst