sektörel

Yeni Üye
Ürün, satışa sunulan öğedir. Bir ürün, bir hizmet veya bir ürün olabilir. Fiziksel veya sanal biçimde olabilir. Her ürün bir maliyetle yapılır ve her biri bir fiyata satılır. Alınabilecek fiyat pazara, kaliteye, pazarlamaya ve hedeflenen segmente bağlıdır. Her ürünün, sonrasında değiştirilmeye ihtiyaç duyduğu faydalı bir ömrü ve sonrasında yeniden icat edilmesi gereken bir yaşam döngüsü vardır.

Ürün Tanımı Nedir?

Diğer tabirle, bir marka, segment ve zamanlarla daha alakalı hale getirmek için yenilenebilir, yeniden piyasaya sürülebilir veya genişletilebilir, bu da genellikle ürünü hemen hemen aynı tutar.

Açıklama

Bir ürünün alakalı olması gerekir: Kullanıcılar onu hemen kullanmalıdır. Bir ürünün işlevsel olarak yapması gerekeni yapabilmesi ve bunu iyi kalitede yapması gerekir.

Bir ürünün iletilmesi gerekiyor: Kullanıcılar ve potansiyel kullanıcılar, onu neden kullanmaya ihtiyaç duyduklarını, ondan ne gibi faydalar elde edebileceklerini ve hayatlarında ne fark ettiğini bilmelidir. Bunu en iyi şekilde reklam ve 'marka oluşturma' yapar.

Bir ürünün bir isme ihtiyacı vardır: insanların hatırladığı ve ilgili olduğu bir isim. İsmi olan bir ürün marka olur. Ürünlerin ve isimlerin karmaşasından sıyrılmasına yardımcı olur.

Bir ürün uyarlanabilir olmalıdır.

Segmentlerdeki trendler, zaman ve değişim ile ürün, kendisini daha alakalı hale getirmek ve gelir akışını sürdürmek için adaptasyona borç vermelidir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst