Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Web sitesi için site içi veya dışı, seo uyumlu makale yazmayı veya yayınlamayı düşünüyorsanız, önceden geniş kapsamlı bir hazırlık yapmanız gerekir. Çünkü, bu tür makalelerde kelime, söz dizimi, başlık ve paragrafların önemi oldukça önemlidir. Unutmayın, makalenin okunabilir olması şartlı bir kuraldır. Bir, e ticaret ya da pazarlama yapan web sitesi için seo makalesi yazma konusunda sizleri bilgilendirelim.

Bunlar, makalenizde olması gereken ana öğelerdir:
  • Makalenin konusunda belirtilen makalenin tam metni
  • Makalenin, orijinal görüntü ve videoları
  • Metin, ne çok uzun ne de çok kısa olmalıdır.
  • Metin, konuyla ilgili tüm önemli bilgileri sunmalıdır.
  • Makale konuları farklıdır, bu nedenle makalenin konusunun sunumu farklı olmalıdır.
Örneğin, "Mısır nasıl yetiştirilir" makalesi oldukça geniştir ve 15.000 karakterden az olamaz. Açıklanacak çok şey var. Nereden satın alınacak ve doğru tohumların nasıl seçileceği, tarlanın nasıl çiftlikleneceği, mısırın nasıl sayılacağı, nasıl gübreleneceği ve zararlılarla, nasıl başa çıkılacağı gibi birçok detay vardır.

Veya başka bir makale " Dijital para nasıl kazanılır? " bu durumda, metin boyutu en fazla 2.500 karakterdir. Çünkü, her şey oldukça basittir. Makaleyi genişleten, gereksiz boş kelimelerle makalenin hacmini artırmaya gerek yoktur. Bu, okuyucunun makale için davranışsal metriklerini büyük ölçüde azaltır. Kullanıcı, makalenin anlamını olabildiğince çabuk anlaması gerekir, yoksa okunmaz.

Makale, çok kısa veya uzun olmamalıdır.


Sadece, okuyucunun tüm cevapları alması için gerekenleri içermelidir. Okuyucu, makalenizden yanıt almazsa, başka bir makalede aynı yanıtları aramaya devam eder ve bunun makale sıralaması üzerinde olumsuz bir etkisi olur. Seo uyumlu bir makalede, her şey aceminin bile anlayacağı şekilde tanımlanması gerekir. Buna ek olarak makalede, orijinal resimler ve videolar kullanılmalıdır.

Orijinal görüntüleri veya ekran görüntülerini, neden kullanmalıyım?

Cevap oldukça basit. Bu resimler resim arama sonuçlarında görünecek ve bu resimlerden her birinde makalenize bir bağlantı olacaktır. Bu da sitenin organik dış faktörlerini artırır ve bu nedenle güvenilir bir web sitesi olarak konumunu arttırır. Orijinal bir fotoğraf çekmek oldukça kolaydır.

Telefonunuzu kullanarak yada ekran görüntüsü alarak kendiniz yapabilirsiniz. SEO makaleleri için orijinal resim ve videolar yayınlayabilirsiniz. Tipik olarak, muhtemelen bazı yorumlar da dahil olmak üzere, makalenin tamamının yeniden anlatılmasını içerir. Video görüntüleri, telefon ile ekran görüntüsü alınarak da filme alınabilir. Görüntülerin ve videonun kalitesi çok önemli değildir. Sadece, gerçek anlamı önemlidir.

Video, genel olarak çok önemlidir.

Seo uyumlu makaleyi okuyan bir kişinin hala soruları varsa, videoya bakmanın sorularına bazı cevaplar vermesi çok olasıdır. Genel olarak okuyucu, sayfayı ziyaret etmek için çok zaman harcayacaktır. Videonun, bir başka artısı, videodan makalenin tıklama oranına artırarak, Youtube kanalınızın PR açısından artış gösterecektir. En önemli faktör oransal yönleri, neyin gerekli ve neyin olmadığını anlamaktır. Makaleyle ilgili soruları, doğru bir şekilde cevaplamanız ve makalenin içeriği hakkında konuşmanız yeterlidir. Dahası, okuyucunun metinde belirtilen, bazı şeyleri anlamayabileceğini anlamalısınız.

Örneğin, bazı roket teknolojilerinden bahsediyor olabilirsiniz. Okuyucunun, neyin ifade edildiğini anlayabilmesi için, bu teknoloji teklifinden hemen sonra, ilgili teknolojinin, bir görüntüsünü tanıtmak gerekir. Gereksiz kelimeler, dahil edilmemelidir. Yalnızca, makalenin konusuyla ilgili kelimeleri ekleyin.
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst