Minimalizm Kavramı Nedir?

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Minimalist yaşam anlayışı, insan hayatındaki maddi manevi tüm unsurların, kişisel ve mecburi ihtiyaçlara göre sınırlandırılarak, en aza indirilmesini sağlar. Hareket serbestliğinin arttırılması; yaşam kalitesinin ve yaşam konforunun arttırılması amacı ile tüm nesne ve varlıklardan soyutlanma şeklini benimseyen, bir yaşam biçimidir. Minimalizm kavramı, çok eski bir geçmişe sahiptir. İnsan yaşamında artan varlıkların, mutluluk yerine kargaşa getirdiğine, ne kadar az varlığa sahip olunursa; para ile ilişki ne kadar az olursa, mutluluğun ve yaşam standardının, o kadar artacağını savunmaktadır.

Bununla ilgili olarak açılan Youtube kanalları ve bloglar, Minimalizm hakkında detaylı bilgilendirmeler yapmakta ve Minimalist yaşam tarzını benimsemek isteyen bireylere yol göstermektedir.

Yaşam Biçimi Minimalizm Nedir?


Minimalizm kavramı temelinde, oluşturulması gereken kavramlardan biride, kişisel gelişimdir.

Kişisel gelişim teknikleri, bireylerin bünyelerine; yeni özellikler katmalarına yardımcı olmakta, kültürel düzeyde daha iyi bir seviyeye gelmelerine yardımcı olmaktadır.

Kişisel gelişimi esas almış bir birey; eşyalardan ziyade insanın önce kendiyle mutlu olabileceğini, paranın değersizliğini ve varlıkların geçici olduğunun bilincinde olarak, yaşamını sürdürmektedir.

Bu sayede, özüne kavuşmuş benliğiyle, mutlu olabilen bireyler hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı yararına fayda sağlamaktadırlar. Minimalizm ve kişisel gelişim kavramları özünde, birbiri ile bağlantısı olan ve yenilikçi yaşam tarzını destekleyen kavramlardır.

İnsanların, özgüvenli ve daha sağlıklı, mutlu bir hayat yaşayabilmeleri için onlara yol göstermektedir.
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
334
Mesaj
349
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst