Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Malatya ili plaka kodu 44, şehirler arası telefon kodu 422. Malatya ilinin tanıtım bilgileri, kentin güzellikleri, gezilecek yerleri, yemekleri ve diğer önemli detayları bulabileceksiniz. Malatya ilinde yaşanan, sektörel ve ticari gelişmeler, iş dünyası ile ilgili önemli paylaşımlar için forumu takip edin. Bu konu sabit olup, sürekli güncelleme yapılacaktır.

Malatya​


Malatya, Türkiye'nin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Yukarı Fırat Bölümü'nde yer alır. On üç ilçesi ve 718 mahallesi bulunan Malatya, 806.156 kişilik nüfusuyla Türkiye'nin, yirmi sekizinci en yüksek nüfuslu ilidir. Doğusu, Elazığ ve Diyarbakır, güneyi Adıyaman ve Kahramanmaraş, batısında Kayseri, kuzeyi ise Sivas ve Erzincan ile çevrilidir. İlk olarak Hitit döneminde kurulmuştur. O günden bugüne el değiştirerek yıkılıp yeniden yapılarak günümüze kadar gelmiştir.

Malatya, kayısı diyarı olarak bilinir.


İlde yetişen kayısılar, dünya genelinde ünlüdür ve kuru kayısı üretiminin %80'ini Malatya Ovası’nda bulunan kayısı bahçeleri sağlar. Büyükşehir yasası ile 2014 yerel seçimlerinin ardından büyükşehir statüsüne kavuşmuştur.
 
Son düzenleme:

dvrzener

Yeni Üye
Malatya, turizm bakımından çok gelişen bir şehir olmamasına karşın, turizm hizmetleri konusunda; oldukça ileri seviyede olması şaşırtıcı olduğu kadar memnun edici bir durumdur. Zira, pek turist ağırlamamasına rağmen, Malatya otelleri alışılmışın dışında ve üst seviyede bir hizmete sahiptir. Merkezi konumuyla dikkat çeken otelimizde sizleri misafir etmek, kalite ve konforu bir arada sunmaktan mutluluk duyacağız.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
291
Mesajlar
304
Kullanıcılar
69
Son üye
Ticaret.net.tr
Üst