Kuryelerin Görevleri

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
kurye_gorevleri.jpg


Kuryeleri, normal posta servisinden ayıran özellikleri hız, güvenlik, izleme, hızlı teslimat süresi gibi avantajlardır. Kuryeler, genellikle standart posta servislerine göre daha pahalıdır. Kurye hizmetleri bölgesel, ulusal ve küresel hizmetler için belirli bir, kasaba veya şehir içinde tüm ölçeklerde faaliyet göstermektedir.

Kurye Türleri​

Motorlu kuryeler, teslim almış oldukları paketleri, en hızlı şekilde istenilen adrese teslim ederler. E ticaret satışlarındaki artış ile birlikte, gün içi teslimat yapmak isteyen firmalar, motorlu kuryeler ile çalışmaktadır. Yemek, su, çiçek gibi ürünlerin dağıtımında, motorlu kurye görevlileri aktif olarak hizmet vermektedir. Tarihte, posta güvercinleri ve atlı postacılar mesajları iletmek için kullanılmıştır. Ayrıca, yaya postacılar da bulunmaktaydı, bu kişiler, çok uzun mesafeleri yaya olarak koşmaktaydı.

Şehir içinde genellikle, bisikletli ya da motosikletli kuryeler hizmet verir. Fakat, büyük sevkiyatlar veya uzun mesafeli teslimatlar genellikle kamyon, demiryolları ve uçak ile teslim edilir. Şehir içinde motorlu kurye taşımacılığı giderek yaygınlaşmıştır. Yemek servisi, su servisi gibi hizmetlerin yanı sıra, acil durumlarda evrak ya da ilaç teslimleri motorlu kurye elemanları ile yapılmaktadır.
 
Son düzenleme:

Gelişime ve Değişime Hazır Mısınız?

Tüm, konu ve detay için siz, buraya bakınız.

Forum istatistikleri

Konu
302
Mesaj
316
Üyeler
72
Son üye
ozanymk
Üst