Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
İnternet bir evin temel ihtiyaçlarından elektrik ve doğalgaz gibi gider kalemi arasında yer almaya başladı. Ev bütçesini yakından ilgilendiren temel giderler arasında sayılan internet hizmetinden en doğru şekilde faydalanmak; İnternet hizmetini yük olmaksızın kullanmak için tüketicilerin hakları bulunuyor. Bu tavsiyeler, İnternet kullanımında tüketicilerin bütçesini yormayacaktır. Ev bütçesini rahatlatacak önemli ipuçlarını bu makalede toplamaya çalıştık. İşte internet kullanımında tüketicilerin bütçesini rahatlatacak bilinmesi gereken en önemli ayrıntı ve ipuçlarını dikkatle okuyun.

internet_haklari.jpg


Hız ve Kotayı Belirlemeden Kıyaslama Yapmayın.

İnternet sağlayıcınızı seçerken hız ve kota konusunda ihtiyaçlarınızı belirlemeniz buna göre hizmet ücretlerini karşılaştırmanız önemlidir. Ücretsiz modem ücretsiz kurulum ve bunun gibi kampanyalar ihtiyacınız olmayan bir kampanyaya yönelmenize ve bütçenize gereksiz bir yükleme yapmanıza neden olabilir. Bu konuda, kampanya tuzağına düşerek mağdur olmayın.

Unutmayın. Aboneliğinizi İstediğiniz Zaman İptal Edebilirsiniz.

Abone olmadan şartlarını mutlaka okumalı ve bir kopyasını saklamalısınız. Aboneliğinizden memnun kalmadığınız takdirde internet sağlayıcınıza iptal isteğinizi telefon, internet veya yazılı olarak her zaman bildirme hakkınız vardır. Bildirim yaptıktan 24 saat içinde hizmetiniz durdurulacaktır.

Tarifenizdeki Değişiklikler Size Önceden Bildirilmeli

Tarife paketinizi istediğiniz anda değiştirme hakkınız vardır. Bunun yanı sıra tarife ücretleri ile ilgili güncel bilgiye açık ve detaylı bir şekilde erişme hakkınız olduğunu unutmayın. Kullandığınız tarifelerde yapılacak değişikliklerin ise makul bir süre önce size bildirilmesi gerektiğini ve tarifenize nasıl abone olduysanız; O derece kolay bir şekilde tarifeden ayrılma hakkınızın bulunduğunu bilmeniz gerekir.

Faturanıza Nasıl İtiraz Edebilirsiniz?

Faturalarınız sizin istediğiniz şekilde (SMS, E Mail) son ödeme tarihinden önce size iletilmelidir. Giderleri sıkı takip etmeniz açısından detaylı fatura talep etmeniz ise işinize yarayacaktır. Faturanızın beklediğinizden fazla gelmesi halinde internet sağlayıcınıza başvurmalısınız. Eğer, şikayetiniz kabul edilmezse ya da kabul edilir ve sizin dışınızdaki tüketicilerinde zarara uğradığını düşünürseniz, gerekli bilgi ve belgeleri eklemek suretiyle; (işletmeciden aldığınız cevap dahil olmak üzere) btk.gov.tr internet adresinden “tüketici şikayet formunu” doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst