Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Günümüz teknolojisi ile para kazanmanın en iyi alternatif yolu olarak bilinen google adsense nedir ve ne işe yarar kısaca özetlemeye çalışalım. Adsense-hesabınızı oluşturup sitenizi onaya göndermeden önce bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu kriterleri tamamlamadan adsense hesabınıza web sitesi ekleyip onaya göndermeyin aksi durumda zaman kaybedebilirsiniz.

Google Adsense Başvuru Öncesi Nelere Dikkat Etmeli?

Google adsense ile başarılı olmak için sadece para kazanmaya odaklanmamış ziyaretçileriniz ile alakalı benzersiz içerikler ve harika deneyimler sunan sayfalar oluşturmanız gerekir. Google AdSense platformuna başvurmadan önce, sayfalarınızın iyi durumda olduğundan emin olmak için aşağıdaki ipuçlarına göz atmanızı öneririz. Google reklamları için sayfalarınızı özel kılan şey nedir?

İnternet’te bu kadar çok site varken sitenizi benzersiz kılan şeyin ne olduğu hakkında kafa yormalısınız. Google adsense de hedefiniz, ziyaretçilerin ilgisini canlı tutan ve onları daha fazla okumaya teşvik eden orijinal, alakalı içerikler oluşturmak olmalıdır.

Google adsense ile para kazanmak istiyorsanız, web sitenizde bulunan sayfalarınızda, öğeleri (metin, resimler vb.) nasıl düzenlediğinizi düşünün. Yazı düzeni ve kullandığınız resimlerin düzeninin ilgi çekici göründüğünden ve ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulabildiklerinden emin olun.

Web sitenize gelen ziyaretçilere, yorum girebilecekleri bir bölüm sunmak iyi fikirdir olabilir. Sitenizi kullanan ve içeriği okuyan kullanıcıların geri bildirimi, siteniz büyürken onu iyileştirmenize yardımcı olabilir. Hazırladığınız web sitenizde kolayca ve pratik şekilde gezinmek mümkün mü?

Gezinme çubuğu (veya menü çubuğu) sitenizin en önemli bileşenlerinden biridir. Erişilebilir ve kullanışlı bir gezinme çubuğu, iyi bir ziyaretçi deneyimi sunmanın temel parçasıdır ve ziyaretçiler içeriğiniz ile aktif bir şekilde etkileşim kurmaya teşvik eder. Web sitesinizde para kazanma yerine doğru ve kaliteli bilgiye yer verirseniz daha başarılı olursunuz. Konuyla ilgili dijital pazarlama hakkında araştırma yapınız.

Gezinme çubuğunuzu oluştururken aşağıdakileri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun:

Hizalama – Tüm öğeler doğru hizalanmış mı?
Okunabilirlik – Metin kolay okunabiliyor mu?
İşlevsellik – Açılır listeleriniz düzgün çalışıyor mu?

Sayfalarınızda benzersiz ve ilginç içerikler var mı?
Google adsense ile para kazanma ; Değerli ve orijinal içerik sunmak, güçlü ve sadık bir kullanıcı tabanı oluşturmak için elzemdir. Kullanıcılar içeriğinizi beğendiğinde, bu deneyimi başkalarıyla paylaşır ve böylece sitenizi büyütmenize yardımcı olurlar. Başka sitelerdeki makaleler veya yerleşik videolar gibi dış kaynakları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Konu ister uzmanlık bilgileri, iyileştirme fikirleri ister incelemeler veya kişisel görüşleriniz olsun, kendi orijinal içeriğinizi sunmanız gerçekten önemlidir.

Google reklamları başka kaynaklardan alınmış veya telif hakkı ile korunan içerikler barındıran sitelere yerleştirilemez. Bu ciddi bir politika ihlalidir ve reklamlarınızın devre dışı bırakılmasına ya da hesabınızın kapatılmasına neden olabilir. Konuyla ilgili detaylı bir hazırlık yaparak başlamanızı tavsiye ederiz.
 
Son düzenleme:

Gelişime ve Değişime Hazır Mısınız?

Tüm, konu ve detay için siz, buraya bakınız.

Forum istatistikleri

Konu
303
Mesaj
317
Üyeler
72
Son üye
ozanymk
Üst