Girişimcilere Önemli Bir Öneri

İnternet'te başarıyı yakalamak isteyen her sektörden girişimcilere ve firmalara önemli bir öneri: Müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız, alışılagelen web sitesi anlayışını unutmalısınız.​

Web sitenizde sadece ürün veya hizmetinizi anlatıyor olmanız, başarıya ulaşmanız için artık yeterli değil. İnternetteki tanıtım faaliyetlerinizde, standart bir yaklaşımın çok daha ötesine geçmelisiniz. İnsanların ürünü değil, faydayı satın aldıklarını unutmamalısınız. Web sitenizde müşterilerinize fayda sağlayan bilgiler sunmalısınız. Güvenilir bir bilgi kaynağı haline gelmelisiniz. Bunu yapmadığınız sürece zaman, para; en önemlisi güven ve itibar kaybetmeye devam edersiniz.

Tabii sorun şu ki, internet bilinçsizce oluşturulmuş web sitelerinden oluşan, günden güne büyüyen koca bir çöplük haline geldi. Bu kaosun içinden başarıyla sıyrılarak muhatabınıza ulaşmak oldukça zor görünüyor değil mi? Bunu yapabilmeniz için odaklı ve bilinçli bir pazarlama planınız olmalı. Kayda değer bilgileri özenle üretmeli, tutarlı ve istikrarlı bir yayıncılık anlayışı ile sunmalısınız.

Marka itibarınızı yükseltmek için öncelikle firmanızın internet'teki rekabet gücünü artırmalısınız. Ama her şeyden önce, alışılagelen web site anlayışını bir kenara bırakmalısınız. Ortalama yirmi yıldır pazarlama sektöründe yer alan biri olarak, bu önemli uyarıya kulak vermenizi öneririm.

Bu konuda desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, dijital pazarlama hakkında bilinçlenmek istiyorsanız, bana ulaşabilirsiniz. ([email protected]) Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeyi aktarmak elbette ki beni mutlu eder.

Amacım, girişimcilerin ve firmaların internet'te kendilerini doğru ifade etmelerine destek olmak. Buna ihtiyaç duyan işletmelerin, öncelikle dijital pazarlama hakkında bilinçlenmeleri sağlamak. Üretiminizdeki özeni ve işinizdeki yatırımı müşterilerinize gösterebilmeniz için gereken tüm faaliyetleri yürütmek.

Bu konuda son olarak, tüm bu faaliyetlerin, bir "web site" çalışmasından çok öte olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. Bu bir iş geliştirme sürecidir. Temel olarak pazarlama, yayıncılık, yönetim, tasarım ve yazarlık faaliyetlerinden oluşmaktadır. Bu bileşenler sayesinde, dijital dünyada rekabet gücünüzü artırmak, işinizin değerini ve itibarınızı yükseltmek mümkündür.

İşini doğru yapan her girişimcinin bir gün internette başarıyı yakalaması umudu ile sağlıklı ve güzel günler dilerim.
 

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
334
Mesaj
349
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst