Firma rehberi nedir?

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Firmaların web sitelerini tanıtmak ve müşteri dönüşü sağlamada etkin olan firma rehberi nedir? Günümüz iş dünyası açısından rehberlerin arama-motorları,karşısındaki sıradışı önemi; Firma rehberi genel bir tanımla, ürün veya hizmet sunan işletmeleri tüketicilerle ortak bir noktada buluşmalarını sağlar.

Bu platformlar firmalara büyük ölçüde sektörel destek sağlamaktadır.

Firma Rehberi Nedir? sorusuna cevap olarak açıklamak gerekirse; Geleneksel firma rehberleri belli bir bölgeyi ele alan ve sadece işletmelerin telefon numarası ve adresinin yer aldığı fiziki kitapçıklardı.

Ayrıca bunları bulabilmek de zahmet isteyen bir uğraştı. Arama-bulma ve değerlendirme kavramlarının çok daha işlevsel hale geldiği İnternet dünyasında; Rehberler oldukça fayda sağlayan bir platform olarak üreticiye ve tüketiciye kolaylık oluşturmaktadır.

Oldukça pratik bir avantaja sahip olan rehber platformu; Bireyler hiçbir zahmete başvurmadan, bölge ve sektör kriterleri doğrultusunda aranılan hizmeti gerçekleştiren işletmeleri bulabiliyor.

Bu işletmeler hakkında video ve fotoğraf gibi tanıtım görsellerini de gözden geçirebiliyor ve diğerleriyle kıyaslamaya gidebiliyorlar. Firma rehberi nedir? Firma rehberi ne işe yarar? bir göz atalım

Firma Rehberi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Farklı açıdan bakıldığında şirket rehberleri;

Ürün ya da hizmet sunanlar ile müşteri ya da tüketicinin daha hızlı ve pratik şekilde buluşmasını sağlıyor. Dükkanları sokakları dolaşarak fiyat alma, kalite kıyaslaması yapmanın devri kapandı.

Herhangi bir arama motoruna aradığımız ürünü yazma devri de geçmek üzere. Çünkü artık işletme rehberleri var; arama motorunda ürün ya da hizmet aramaktan çok daha pratik bir fayda sağlıyorlar.

Sağlam alt yapısı bilgi ve deneyimi olan bir rehber web sitesine kayıt olduğunuzda ne işe yaradığını kolayca öğrenebilirsiniz. Firma Rehberi Nedir?

Firma Rehberi hizmeti veren rehberlerden nasıl reklam pazarlama desteği alabiliriz ve ne işe yaradığından bahsedelim. Genelde belirli bir il yada semt için açılan rehberler ve ulusal işletme dizini şeklinde sınıflandırılırsa sanırım yanlış olmaz.

Bu rehberlerin tek farkı sadece hedef kitlelerinin farklı olmasıdır.

Bu dizinlerin kuruluş amacı elbette bir çok farklı sektörde olduğu gibi para kazanmaktır.

Bazı dizinler doğrudan kar elde etmek yerine; Link karşılığı yada siteye eklenen reklamlardan kar elde etmek suretiyle işletmesini ekleyen kişilerden herhangi bir ücret talep etmez.
 
Son düzenleme:

firmalar

Yeni Üye
İş dünyasında bulunan firmalar en iyi şekilde nasıl tanıtım yapabilir? Firmaların tanıtım yapabileceği en etkin yöntem firma rehberidir. Geçmiş yıllara bakarak kıyaslama yapıldığında ticaretin şekli bir hayli değişmiş görünüyor. Bu değişime uyum sağlayamayan firmalar sunduğu hizmetleri tüketiciye ulaştırmada ve rekabet etmekte güçlük çekiyor. Şimdi hemen firmalar da online olun!
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Gelişime ve Değişime Hazır Mısınız?

Tüm, konu ve detay için siz, buraya bakınız.

Forum istatistikleri

Konu
301
Mesaj
314
Üyeler
70
Son üye
Koray Kışlalı
Üst