Değer
4.00 yıldız(lar)

Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Enerji kimlik belgesi asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması; yalıtım özellikleri ve ısıtma veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Enerji kimlik belgesi faaliyetleri; 05/12/2008 tarihli ve 27075 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği; 07/01/2021 tarihli ve 31357 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlarının Eğitim ve Denetimlerine Dair Tebliğ kapsamında yürütülmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Hakkında, Kamuoyunu Bilgilendirme Metni

Enerji kimlik belgesi vermeye yetkili kuruluşlar; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinin 26/A maddesi kapsamında yetkilendirilir. Belge vermeye yetkili kuruluşlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü internet sayfasında ilan edilmektedir.

Enerji kimlik belgesi uzmanlarının enerji kimlik belgesi vermeye yetkili kuruluşların denetimi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetçileri tarafından yapılır. Belge vermeye yetkili kuruluşlar Kamu Kurumu değildir. Bu kuruluşlarda çalışan kişiler Kamu personeli değildir. Bu itibarla kendilerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı veya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının personeli olarak tanıtan kişi veya şirketlerin enerji kimlik belgesi düzenlemek için vatandaşlarımızla irtibata geçtiğine yönelik tarafımıza şikayetler ulaşmakta olup herhangi bir Kamu Kurumunun böyle bir uygulaması bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst