Buraya Bakınız

Buraya Bakınız
Yönetici
Enerji Bakanlığı enerji verimliliği etüdleri için duyuru yayınladı. Duyuruda 2019 yılı etüdleri için süre uzatımı sonrası denetimlerde öncelik-verileceği-belirtildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2020 yılı sonuna kadar süre uzatımı verilen enerji verimliliği etüdleri ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Duyuruda 2019 yılında yapılması gereken etüdler için bir seferliğine olmak üzere 2020 yılı sonuna kadar süre uzatımı verildiği hatırlatılırken, bu süre sonuna kadar yükümlülüklerini yerine getirmeyenler için “Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliği” uyarınca yapılacak denetimlerde öncelik verileceği bildirildi.

Bakanlığın açıklaması şu şekilde;

Bilindiği üzere, 27.10.2011 tarih ve 28097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Enerji Kaynaklarının Ve Enerjinin Kullanımında; Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik’in 10’uncu maddesi uyarınca enerji verimliliği etüdü yaptırmakla yükümlü olan endüstriyel işletmeler...

Ticari ve hizmet binaları ile kamu kesimine ait bina ve işletmeler; yetkilendirilmiş enerji verimliliği danışmanlık şirketleri; Etüt-proje sertifikasına sahip uzman kişiler marifetiyle hazırlattıkları detaylı etüt raporlarının; bir nüshasını en geç etüdün yapıldığı yılı takip eden yılın Mart ayı sonuna kadar Bakanlığımıza iletmesi beklenmektedir.

Ayrıca anılan Yönetmelik’in geçici 15’inci maddesi uyarınca; 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi zorunlu olan etütler için bir defaya mahsus olmak üzere en geç 2020 yılı sonuna kadar süre uzatımı tanınması nedeniyle detaylı etüt raporlarının Bakanlığımıza gönderilmesi süreci devam etmektedir.

Yıl sonuna kadar bu yükümlülüğünü yerine getiremeyenlere 06.07.2018 tarih ve 30470 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe konulan “Enerji Verimliliği Denetim Yönetmeliği” uyarınca yapılacak denetimlerde öncelik verilecektir.

Haberin devamı »
 
Son düzenleme:

Türkiye'de, Gelişim ve Değişime Hazır Mısınız?

Bugünün ülke şartlarında birçok konu hızlı bir şekilde değişim içine girdi. Bu değişim, birçok işletme açısından zorlu bir süreç olacaktır. Bu sürece hazır mısınız?

Forum istatistikleri

Konu
349
Mesaj
364
Üyeler
76
Son üye
07pixel
Üst